Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

… I nigdy nie zmienię zdania

26 lipca 2016
Comments off
2 013 Odsłon

Mary_maleBóg kocha, gdy ludzie powierzają mu swoje życie. Jednak to, co dotyka głęboko Jego serca, to ludzie, którzy pozostają Jemu wierni.

Miłość to zobowiązanie; nasze wybory, których dokonujemy każdego dnia. Z tego powodu ludzie wymieniają się obrączkami podczas zaślubin. Te obrączki mają przypominać o trwałym przymierzu, które zawarli ze sobą. I właśnie tak powinna wyglądać nasza relacja z Bogiem. To codziennie bycie wiernym Jemu i trwanie w przymierzu z Nim. Wielu ludzi nazywa się chrześcijanami, jednak w ich życiach brak jest owoców „chrześcijaństwa”. Chrześcijanie powinni być jak Chrystus, a On jest wierny. Niestety wielu chrześcijan okazało się ludźmi niegodziwymi. Tym razem przyjrzymy się temu, czym jest wierność, a czym niegodziwość ludu Bożego. Pozwól Duchowi Świętemu dotykać swojego serca podczas lektury tego artykułu, niech wzrasta twoja wierność Jemu.

W Starym Testamencie Żydzi notorycznie grzeszyli niegodziwością i niewiernością wobec Boga. Nazywamy to „cyklem przebudzenia” i ma on miejsce do dziś dnia. Boży ludzie zaczynają jako wierni i lojalni, jednak z biegiem czasu wydarza się coś, co odciąga ich od pełnego oddania Bogu. Zachowują tytuł chrześcijan, lecz ich serce dalekie jest od Boga. W głębi duszy oddani są czemuś innemu i są hipokrytami. Bóg to widzi i niestety nie przynosi mu to radości. Bóg jest oblubieńcem, a każdy mąż nie lubi, gdy jego żona spotyka się z innymi. Jeżeli deklarujemy Bogu swoje oddanie, On nam wierzy. On nie zwątpi w nas i myśli, że my również nie zmienimy zdania.

Czym tak naprawdę jest niegodziwość z Bożego punktu widzenia? Czy Bóg ma na myśli czarownicę na miotle czy kogoś krzywdzącego innych? Nie. Z jego perspektywy człowiek niegodziwy to taki, który odwrócił się od Niego i poszedł za czymś innym. To oznacza, że możesz pojawiać się każdej niedzieli w kościele, jednak Twoje serce będzie dalekie od Bożych spraw. O tym Bóg mówił do swojego ludu i dziś mówi do nas to samo. W Księdze Powtórzonego Prawa znajdziesz dokładne wskazówki. Przeczytaj je na głos. W rozdziałach 28-29 tej księgi, Bóg zaleca swojemu ludowi przestrzegania warunków przymierza i nie porzucania Go. On chce być naszym Bogiem i nie będzie dzielił tego tytułu z innymi. Będziemy prawdziwie błogosławieni, jeżeli będziemy wiernie szli z nim przez życie i żyli po to, by Go kochać. Jednak jeżeli Boży ludzie porzucają Go w swoich sercach, On nazywa to niegodziwością. To porzucenie kogoś, komu obiecujesz miłość i odejście do kogoś innego. Złamanie przymierza w Starym Testamencie było nie do pomyślenia, zarówno dla Boga, jak i dla ludzi żyjących w tamtej kulturze.

Bóg powiedział: porzucisz mnie I te rzeczy przyjdą na Ciebie. To jest obietnica i ona jest również aktualna dzisiaj. Bóg nie osądza świata, przychodzi, by osądzić swoich ludzi. W jaki sposób to robi? Odciąga od nich swoją obecność, a to pozwala przeciwnikowi na atak. Kiedy wróg przychodzi, powinno to zwrócić naszą uwagę. Wystarczyłoby, gdyby Bóg zabrał swoją obecność, czy sprowadził osąd na lud ze względu na ich grzeszne postępowanie. Wówczas ucisk, bieda, złamanie, presja demoniczna, czy ataki ze strony wrogów spowodowałyby, że ludzie przypomnieliby sobie o Bogu i wrócili do Niego. Pozbyliby się swoich bożków, idoli, czy czegokolwiek, co zastąpiło Boga w ich sercu. Kiedy Bóg widzi, że jego ludzi żałują i powracają do Niego, On zstępuje. Pomaga zwyciężyć przeciwnika, wzmacnia i przebywa z nimi.

Nie musisz być najlepszym pracownikiem, śpiewakiem czy być najlepszy w czymkolwiek. Może myślisz, że nie jesteś duchowy czy wyjątkowy. Bóg nie patrzy w takich kategoriach na ciebie, On bada nasze serca. Możesz być osobą, która zawsze robi błędy, zawodzi innych i nigdy niczego nie zrobi porządnie. Ale jeśli jesteś osobą, której zdarza się popełnić błąd, pamiętaj, aby nigdy nie odwracać się od Boga. Nawet jeśli wróg ci to wypomina lub sam się ciągle obwiniasz. Możesz być niedoskonałą osobą, ale twoja wierność zawsze dotknie Bożego serca. Bez względu na to, czy spotykasz wrogów na każdym kroku, czy jesteś się w samym środku burzy, nieważne przez jakie okoliczności przechodzisz, pozostań wierny. Twoja wierność jest tym, na co poluje twój przeciwnik. On chce cię zatrzymać przed byciem wiernym Bogu na rzecz bycia wiernym jemu. Możesz wygrać każdą bitwę, naprawić błędy i wyjść z tego cało, dzięki swojej wierności. Twoja wierność Bogu jest jedną z najpotężniejszych broni, jaką posiadasz.

Jeśli zaczniesz zawodzić w wierności Bogu, przegrasz. Stracisz wszystko i zapłacisz cenę, na którą cię nie stać. Od lat obserwuję, co spotyka ludzi, którzy kiedyś byli wierni i odeszli od swojego poświęcenia się Bogu. Ich życie staje się coraz gorsze, a niektórych z nich już nie ma na tym świecie. Nie chcę cię wystraszyć; po prostu stawiam sprawę szczerze. Niewierność może ujść ci na sucho w systemie religijnym, który nie działa. Natomiast Biblia, Bóg i Jezus są realni. Rzeczy dzieją się na poważnie, gdy wchodzisz w żywą relację z Bogiem i nie przemieniasz swojego umysłu. Jednak jest wielka łaska i miłość dla tych, którzy obudzą się i zawrócą z tej drogi. Syn marnotrawny jest dobrym przykładem na to, co dzieje się w tej sytuacji. Widzimy jak „ojciec” odpowiedział, gdy syn wrócił do domu. To ilustruje, jak Bóg odpowiada na to, gdy ludzie zwracają się z całego serca do niego.

Gdy postanowiłam być wierną Bogu, to radykalnie zmieniło moje życie. Miałam zakorzenioną nieprawdę w mojej głowie, że w którymś momencie zawiodę Boga i od niego odejdę. Jednakże zaczęłam się głośno modlić: „… i nigdy nie zmienię zdania”. Nawet gdy zawodziłam Boga i ludzi, wracałam do nich. Dokonałam wyboru, aby być wierną i to uratowało moje życie. Dziś Bóg wzywa tych, którzy są daleko i tych, którzy są blisko, aby podjęli decyzję. Jeśli On jest twoim Bogiem, to wybierz służenie Mu, Jemu jedynie. Jeśli nie jest Twoim Bogiem, nie ma sprawy. Natomiast dokonaj wyboru i trzymaj się go. On nam daje wybór – życie bądź śmierć. Gdy wybierzemy być wiernym Jemu, wybieramy życie.

Moi drodzy, dziś jest dobry dzień, aby wybrać życie i bycie wiernym. Wybranie wierności Bogu przewyższa cenę niegodziwości, na którą nas nie stać.

Comments are closed.