Blogi
Duch Święty (Luty 20, 2018 3:12 pm)
Niech stanie się światłość (Luty 12, 2018 11:21 pm)
Mój wybór: trwanie w Chrystusie! (Styczeń 30, 2018 6:41 pm)
Na czym polega działanie apostolskie? (Styczeń 29, 2018 12:08 pm)
Światłość świeci (Styczeń 22, 2018 10:00 pm)
Zrób krok w kierunku Boga (Styczeń 16, 2018 9:29 pm)

Grzechy Polaków

20150121_Polacy_1000

Tekst: Aneta Szuba

Na temat naszych, polskich ułomności: plotkarstwa, pijaństwa, ciągłej potrzeby bycia chorym ściśle związana z umiłowaniem wizyt lekarskich i zostawianiem połowy wypłaty w aptekach ; kultu dzieci, bałwochwalczego lęku przed zwierzchnikami – sporo się już powiedziało czy napisało.

Jednak na dzień dzisiejszy uważam, że największe zwiedzenie Polaków to postawa: jakoś to będzie. Nie użyje tu oczywiście określeń bardziej dosadnych jak: nie chce mi się, mam to gdzieś, wali mnie to, itp. Bardzo spójny jest z tą kwestią jej drugi biegun: zamartwianie się, troszczenie, panika, stres, lament – aż do mdłości, wymiotów, depresji, słabości, smutku – tylko się położyć  i czekać na kostuchę.

Przeglądam czasem  youtube i za każdym razem nie mogę uwierzyć, że jakieś idiotyczne filmiki mają miliony odsłon, a rzetelne nauczanie, świadectwa przemiany życia czy nawet uzdrowień po (góra) kilkaset. Założę też się, że i sami chrześcijanie więcej siedzą w necie  (pretekst zawsze się znajdzie) niż w Słowie Bożym. A to właśnie ONO przynosi życie.

Dwa najistotniejsze problemy, które stoją na drodze do zmiany to niechęć do odpowiedzialności, do działania z konsekwencjami, (bo jak nie wyjdzie, to będę winny, zlinczują mnie, nie będę się poświęcał dla innych)  i oczywiście beznadziejny bunt przed poddawaniem się autorytetom (co mi tu będzie mówić, mądrzejszy się znalazł) ściśle związane z niedotrzymywaniem przymierzy (jak tylko coś jest nie po myśli, to przyjaciel staje się wrogiem bezdusznie obrabiającym tyłek).

Jestem wściekła. Wszyscy marzymy o zmianach, ale same nie przyjdą/nie staną się – chyba, że na gorsze.

Proszę, kimkolwiek jesteś, zacznij od siebie, nie patrz na innych, a życie stanie się niezapomnianą przygodą, a nie cichym pochodem na cmentarz.

Tags

Comments are closed.