Blogi
Niech stanie się światłość (Luty 12, 2018 11:21 pm)
Mój wybór: trwanie w Chrystusie! (Styczeń 30, 2018 6:41 pm)
Na czym polega działanie apostolskie? (Styczeń 29, 2018 12:08 pm)
Światłość świeci (Styczeń 22, 2018 10:00 pm)
Zrób krok w kierunku Boga (Styczeń 16, 2018 9:29 pm)
Poznanie Boga radykalnie zmienia człowieka (Styczeń 15, 2018 9:56 pm)

Głupie i mądre panny

Tekst: Urszula Podżorska

Znajdź ludzi, którzy nauczą Cię chodzić w Duchu Świętym. Znajdź kościół, w którym to będzie chleb powszedni. Zainwestuj w swoje życie.

Wszyscy znamy przypowieść o głupich i mądrych pannach. One wszystkie miały zlecenie czekania na oblubieńca. Wszystkie też miały lampy z oliwą.

Co czyniło różnicę między nimi, to fakt, że mądre panny wzięły ze sobą zapas oliwy, a głupie nie. Olej symbolizuje namaszczenie Ducha Świętego. Mądre panny zrozumiały, że będą w przyszłości potrzebowały dodatkowych porcji oliwy Ducha Świętego, by zrealizować zadanie. W Biblii czytamy, że Bóg udziela Ducha Świętego bez miary. Jeśli więc tylko go poprosimy, to będziemy czerpać z Ducha Świętego łaskę za łaską.

Proszę Cię, naucz się chodzić w Duchu Świętym, czerpać z jego zasobów. Uwzględnij w swoim życiu konieczność życia w oparciu o namaszczenie Ducha Świętego. Teraz, kiedy jest to łatwe i nie kosztuje to wiele.

Znajdź ludzi, którzy nauczą Cię chodzić w Duchu Świętym. Znajdź kościół, w którym to będzie chleb powszedni. Zainwestuj w swoje życie.

Moim zdaniem przychodzą czasy, kiedy będziesz musiał posiadać olej Ducha Świętego w swoim życiu. Bez tego nie dokończysz swojej podróży do przeznaczenia.

Comments are closed.