Blogi
Charakter w ogniu prób (Listopad 21, 2017 11:59 pm)
Unikanie ducha plotkarstwa (Listopad 14, 2017 5:50 pm)
Wbrew odczuciom: Nie jesteś sam (Październik 31, 2017 2:06 pm)
Cena bycia wielkim (Październik 24, 2017 3:09 pm)
Przełamywanie przeszkód (Październik 17, 2017 2:22 pm)
Para w gwizdek (Wrzesień 30, 2017 5:30 pm)

Głupie i mądre panny

Tekst: Urszula Podżorska

Znajdź ludzi, którzy nauczą Cię chodzić w Duchu Świętym. Znajdź kościół, w którym to będzie chleb powszedni. Zainwestuj w swoje życie.

Wszyscy znamy przypowieść o głupich i mądrych pannach. One wszystkie miały zlecenie czekania na oblubieńca. Wszystkie też miały lampy z oliwą.

Co czyniło różnicę między nimi, to fakt, że mądre panny wzięły ze sobą zapas oliwy, a głupie nie. Olej symbolizuje namaszczenie Ducha Świętego. Mądre panny zrozumiały, że będą w przyszłości potrzebowały dodatkowych porcji oliwy Ducha Świętego, by zrealizować zadanie. W Biblii czytamy, że Bóg udziela Ducha Świętego bez miary. Jeśli więc tylko go poprosimy, to będziemy czerpać z Ducha Świętego łaskę za łaską.

Proszę Cię, naucz się chodzić w Duchu Świętym, czerpać z jego zasobów. Uwzględnij w swoim życiu konieczność życia w oparciu o namaszczenie Ducha Świętego. Teraz, kiedy jest to łatwe i nie kosztuje to wiele.

Znajdź ludzi, którzy nauczą Cię chodzić w Duchu Świętym. Znajdź kościół, w którym to będzie chleb powszedni. Zainwestuj w swoje życie.

Moim zdaniem przychodzą czasy, kiedy będziesz musiał posiadać olej Ducha Świętego w swoim życiu. Bez tego nie dokończysz swojej podróży do przeznaczenia.

Comments are closed.