Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Gdy nic cię nie zadowala

15 lutego 2015
Comments off
3 026 Odsłon

 

Zdałam sobie sprawę z tego, że mam wszystko, ale to „wszystko” mnie nie zadowala. Czy to nie dziwne?

W tym tygodniu zaczęłam myśleć o tym, co dobrego Bóg zrobił w moim życiu. Mam dom, samochód, wykształcenie, mam okazję mieszkać w Europie, mam fajne ubrania, wspaniałych przyjaciół i jestem pod dobrą opieką. Naprawdę mam świetne życie, jednak czegoś mi brakuje. Czy kiedykolwiek to czułeś? Może jesteś mężem lub żoną, masz dzieci, dom, pracę i wszystko, co wydawało ci się potrzebne. A może czekasz na tę wymarzoną osobę, która stanie się częścią obrazka – wtedy będziesz miał wszystko.

A może, tak jak ja, ktoś zatroszczył się o ciebie w każdej dziedzinie życia. Zdałam sobie sprawę z tego, że mam wszystko, ale to „wszystko” mnie nie zadowala. Czy to nie dziwne? Świat obiecuje, że jeśli zdobędziesz wszystko, czego chcesz, będziesz szczęśliwy. Jednak wszyscy wiemy, że tak nie jest. Na przykład kobieta przy studni, którą spotkał Jezus. Miała pięciu mężów, a mężczyzna z którym żyła, nie był jej mężem. Ale kiedy spotkała Jezusa, znalazła to, czego szukała. On był poruszeniem Bożym w Izraelu i miał wody żywota. Jezus był prawdziwą odpowiedzią na wołanie w niej. Po chwili przebywania z Nim, jej dusza była usatysfakcjonowana, a ona odeszła przemieniona.

Dziesięć lat temu usłyszałam od przyjaciela, że kiedy czujesz się głodny, to nawet jedzenie tego nie zaspokoi. To głód Boga. Kiedy nic cię nie zadawala, Bogu się uda. Chwila w Jego obecności nie tylko usatysfakcjonuje wszystko w tobie, ale sprawi, że nie będziesz chciał wyjść z Jego obecności. Mówię z własnego doświadczenia, tego że głód w tym tygodniu przyniósł mi szczęście. Rozpoznałam ten głód duchowy w sobie i wiedziałam, że tylko On może go zaspokoić. Mogę mieć wszystko w tym świecie, ale to czego naprawdę chcę to Bóg. Zostaliśmy stworzeni, żeby być z Bogiem, umieścił w nas kawałek wieczności. Każdy z nas pragnie Go, niezależnie od wieku.

Król Dawid napisał w Psalmie 42 napisał:

Jak jeleń pragnie wód płynących,

Tak dusza moja pragnie Ciebie, Boże!

Dusza moja pragnie Boga, Boga żywego!

 

Wiem, że gdzieś głęboko, część mnie woła o więcej Boga. Tak jak nasze ciała dają nam sygnał, że potrzebujemy jedzenia, tak nasz duchowy człowiek jest głodny Boga. Niestety wielu chrześcijan nie rozpoznaje tego głodu i wciąż próbuje wypełnić się innymi rzeczami. Kończą jako smutni, sfrustrowani i z uczuciem pustki. To nie jest życie, jakiego Jezus chce dla swoich ludzi. Jezus chce dać nam wodę żywą, która zaspokaja pragnienie naszej duszy i przemienia nasze życie. Prawdziwą odpowiedzią jest wyzbycie się nas samych i poproszenie Boga, aby to On nas wypełnił. Do tego trzeba być przed Nim prawdziwym, aby powiedzieć Mu, jak bardzo Go potrzebujemy. Bóg lubi, gdy się za Nim biegnie. On wtedy zaczyna biec w naszym kierunku. Kiedy jesteśmy już w Jego obecności, widzimy namiastkę Jego wielkości i najgłębsze obszary naszej duszy są zaspokojone. Tego naprawdę pragniemy. Jego obecność nas wypełnia.

Rzeczy tego świata nigdy nie miały zaspokoić głodu Boga, który w sobie nosimy. On go w nas umieścił i tylko On może go zaspokoić. Jeśli zyskam cały świat – wspaniale, ale jeśli nie mam Jego, to co tak naprawdę zyskałam?

 

Comments are closed.