Blogi
Teologia Boża a teologia Jonasza (Czerwiec 18, 2018 6:12 pm)
Czy jesteś bogaty w Bogu? (Czerwiec 7, 2018 7:06 pm)
Prawdziwe objawienie (Maj 23, 2018 10:38 pm)
Potrzebujemy osobistego objawienia (Maj 10, 2018 3:54 pm)
Maria z Betanii (Kwiecień 30, 2018 2:34 pm)

Gdy kobieta obcina włosy

KotKuba_Biblia_1000

Tekst: Kot Kuba

„Dlatego kobieta powinna mieć na głowie oznakę uległości ze względu na aniołów” (1 List do Koryntian 11:10)

Ja, kot Kuba, zawsze uważałem, że trefienie włosów i strojne  szaty nie przynoszą chluby kobiecie, a jak ścina włosy to może być równie dobrze ogolona (jak prostytutka w Koryncie  albo Efezie). Moja pani nie wzięła tego pod rozwagę i zaraz wybuchło zamieszanie, bowiem jak ścięła włosy i jeszcze przefarbowała, powiedziano zaraz, iż zrobiła to dla mężczyzny. Gdybym nie wiedział, że parę tygodni wcześniej zapisała się na ów zabieg z Grouponu też bym ją podejrzewał o nagły impuls serca.

Pani twierdzi, że się naoglądałem AXN, gdzie w serialach różne służby stosują teorię mozaikową, aby z okruchów info wywnioskować kto i jak zabił. W kościele nikt nikogo nie zabił,  nie stosuje się też analiz umysłowych. Nawet pastor uczył nas w SBL –u, że docierać do sedna kluczowych spraw modląc się, aby Pan Jezus objawił prawdziwą naturę rzeczy. Wymaga to nieprzeciętnej odwagi.  W takiej sytuacji trzeba być bowiem przygotowanym, że nie powie On tego, co chcemy usłyszeć. Mogę na przykład nie dowiedzieć się, czy brat i siostra będą razem, ale być poinstruowany, żebym się nie wtrącał do cudzych spraw.

Z obawy, że Pan Jezus nie objawi mi nic ciekawego, postanowiłem spytać wujka Google o to, dlaczego kobieta obcina włosy i się okazało, że mogą być różne powody. Jeden brzmi ….wiosna, lato.

I to by się zgadzało.

Tags

Comments are closed.