Fishing – Bóg rozpoczął połów młodzieży

22 kwietnia 2015
Comments off
2 106 Odsłon

Tekst: Aneta Szuba

Tego nie da się do końca opisać słowami, trzeba to zobaczyć. Nie wszystkie dzieci przyszły głodne Boga, ale wiem, że takie wyszły.

W minioną sobotę odbyło się kolejne spotkanie młodzieży licealnej i gimnazjalnej w Kościele Chwały w Warszawie – Fishing. Frekwencja dopisała, były osoby, które już poznały Jezusa jako osobistego zbawiciela, ale i takie, które właśnie w sobotę powierzyły mu swoje młode życie. Byli także desperaci, którzy przemierzyli kilkaset kilometrów, by doświadczyć Boga w towarzystwie swoich rówieśników.  I nikt się nie zawiódł, ani nie rozczarował. Spotkanie trwało ponad dwie godziny, a i tak nikt nie uciekł zaraz po. Wszyscy spragnieni także ciepłych relacji z rówieśnikami i liderami prawie kolejne dwie godziny spędzili na rozmowach, świadectwach, po prostu byciu ze sobą.

Osobą usługującą była Mary Seidler, misjonarka z USA. Cudowna Boża kobieta, która od czternastu lat uczestniczy w przebudzeniu młodych ludzi w swoim kraju. Będąc nawróconą, ale ciągle letnią osóbką, doświadczyła bezpośredniego spotkania z Bogiem, była głęboko świadoma, jak jej życie przed i po wyglądało. Jaki wpływ na zmiany mieli przebudzeni liderzy, jak weszła w powołanie, by zapalać młodzież do życia z Bogiem. I Bóg przysłał ją do Polski, mógł przecież wysłać do każdego miejsca na ziemi, a my mamy ją tutaj.

Tego nie da się do końca opisać słowami, trzeba to zobaczyć. Nie wszystkie dzieci przyszły głodne Boga, ale wiem, że takie wyszły. Uwielbienie prowadziła młodzież z Kościoła Chwały. Mary grając na pianinie wspaniale wszystkim zarządzała – pokazując w praktyce jak sprowadzać Bożą obecność podczas uwielbienia.

To było cudowne – patrzyłam na nastolatków wychowanych w Kościele, oni, ich rodzice, liderzy zapłacili wysoką cenę, by móc stać się w tak młodym wieku, tak wytrawnymi muzykami.

Po uwielbieniu popłynęła modlitwa o przebudzenie wśród dzieci i młodzieży. To co się wydarzyło, przekonałoby każdego niedowiarka, że ten temat jest prawdziwie uwolniony z głębi Bożego serca. Dzieci, modląc się o swoich rówieśników, zaczęły padać na kolana, płakać, krzyczeć. Modlitwę przejęła Mary, która – tak już klęczące, płaczące dzieci – poprowadziła do głębszego, bliższego spotkania z Bogiem, do miejsca uwolnienia od zranień, odrzucenia, braku akceptacji, do całkowitego powierzenia się Mu, zaufania, doświadczenia Jego miłości.

Przesłanie jakie płynęło do tych młodych ludzi: Bóg rozpoczął swój FISHING, połów młodych serc, by uczynić ich następnie rybakami swoich rówieśników. Jednak  wszystko, tak jak w przypadku czy Abrahama, czy Mojżesza, Eliasza, Piotra, Jana, Jakuba rozpoczyna się od pytania: CZY PÓJDZIESZ ZA MNĄ, CZY ZOSZTAWISZ WSZYSTKO I NA MOICH (BOŻYCH) WARUNKACH PÓJDZIESZ ZA MNĄ?

Tego sobotniego wieczora wszyscy zebrani odpowiedzieli: tak. Ich przygoda z Bogiem rozpoczęła się na dobre. Proszę, upewnij się, by na następnym spotkaniu Fishingu, 9-go maja nie zabrakło i Twojego dziecka.

[vc_gallery type=”flexslider_fade” interval=”3″ images=”5865,5866,5867,5868,5869,5870,5871″ onclick=”link_image” custom_links_target=”_self” img_size=”full”]
Tags

Comments are closed.