Polecamy
Nowy numer magazynu Głos Przebudzenia! (3 listopada, 2020 6:09 pm)
POLECAMY „Zabić smoka” Daniel Kolenda (2 listopada, 2020 4:43 pm)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Etyka wilka

28 grudnia 2014
Comments off
3 568 Odsłon

Tekst: Marcin Podżorski

Diabeł jest mistrzem podróbek. Może upodobnić się we wszystkim do Boga, ale nie jest w stanie zmienić swego charakteru. Nawet jak przybiera postać Anioła Światłości, to w dalszym ciągu jest złodziejem i zbójcą.

 „Zaprawdę powiadam Wam, kto nie wchodzi przez drzwi do owczarni, lecz w inny sposób się tam dostaje, ten jest złodziejem i zbójcą” (Ew. Jana 10/1)

Biblia mówi również o wilkach, którzy po to by wejść do stada owiec, przebierają się w skóry owcze. Udają owce, beczą jak owce, naśladują zachowaniem owce, ale w głębi ducha, są tam po to, by pożreć owce.

Jak zatem odróżnić owcę od wilka w owczej skórze? Po śladach, które zostawia.

Prawdziwy usługujący nigdy nie będzie naruszał Bożych zasad. Poważni usługujący mają ogromny szacunek do reguł. Nie ruszasz tego, co nie Twoje. Rozumiał tę prawdę Apostoł Paweł, który pisał, iż nie chce budować na cudzym fundamencie  (Rzym. 15/20) oraz, że nie będzie chlubił się tym, czego już dokonano na cudzym polu działania (2 Kor 10/16). Pisał on również, że nie przekracza wyznaczonych mu przez Boga granic (2 Kor 10/14). Jest więc własne pole działania i jest cudze pole działania. Zauważ, że Paweł potrafił prawidłowo rozpoznać sferę swego autorytetu i poruszać się w niej i nie wychodzić poza nią.

Biblia jasno mówi, że jeśli jako usługujący wchodzisz do innego kościoła (na cudze pole działania), w inny sposób niż przez drzwi (czyli poprzez aprobatę lokalnego przywództwa), to jesteś złodziejem i zbójcą. Nie ma przy tym znaczenia, w jakie ubranka się przyozdobisz i jakie wersety będziesz cytował. Nie ma też przy tym znaczenia, co sobie napiszesz na wizytówce.

Jeżeli w cudzym zborze, poza wiedzą i zgodą lokalnego przywództwa, próbujesz pastorować innym ludziom, to gwałcisz Boże reguły. Działasz nielegalnie. Przekraczasz Boże granice. Jeśli to robisz, to nawet najbardziej religijny pastor, najbardziej religijnego zboru na Ziemi, ma prawo wziąć kij bejsbolowy i wywalić Cię na bruk. Tak jak robi się to ze złodziejami.

Comments are closed.