Efektywna modlitwa innymi językami

17 marca 2015
Comments off
2 995 Odsłon

Jezykowe_abecadlo_downloadModlitwa innymi językami (wraz z chrztem Duchem Świętym) darowana Kościołowi w dniu Pięćdziesiątnicy do dziś pozostaje kluczem otwierającym drzwi do nadprzyrodzonego świata darów Ducha Świętego. Dodajmy: kluczem rzadko używanym przez chrześcijan.

A przecież Kościoła nie stać na to, by dłużej trwać w duchowym impasie wywołanym m.in. odrzuceniem tego, jakże skutecznego, języka modlitwy. Właśnie temu tematowi został poświęcony poniższy tekst będący fragmentem większej całości – książki Mary Alice Islieb Skuteczna, żarliwa modlitwa (Effective Fervent Prayer).

To unikalna pozycja na chrześcijańskim rynku wydawniczym chociażby dlatego, że w całości jest oparta na praktyce modlitwy wstawienniczej samej autorki oraz pokolenia przebudzonych chrześcijan począwszy od lat 70. do 90. XX wieku. Przez to zachowuje ona charakter podręcznika modlitwy – z jednej strony mocno osadzonego na fundamencie Słowa Bożego i niewzruszonej osobistej wiary, z drugiej zaś – wprowadzającego czytelnika w świat nadprzyrodzonych doświadczeń modlitwy innymi językami.

Mary Alice czerpie tu nie tylko z życiowej wiedzy swojej i sobie współczesnych, lecz także stara się podążać śladem wytyczonym przez wstawienników pierwszej połowy XX wieku, którzy w modlitwie zradzali Boże poruszenia na ziemi. Ona sama, będąc misjonarką, powołana do służby wstawiennictwa przyczyniła się do rozpalenia ognia przebudzenia Ducha Świętego w Europie na przełomie lat 80. i 90. minionego stulecia.

 

Redakcja

 

DO POBRANIA PLIK PDF

Comments are closed.