Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Dziękczynienie… broń Boża

9 listopada 2015
Comments off
2 518 Odsłon

W Ameryce w listopadzie tradycyjnie obchodzi się Święto Dziękczynienia. Jest to Mary_malejedno z najważniejszych wydarzeń w amerykańskiej kulturze.

Wszystko zaczęło się krótko po tym, jak rozpoczęła się ekspansja kolonialna na wschodnim wybrzeżu kontynentu, które obecnie nazywamy Stanami Zjednoczonymi. Zarówno rdzenni Amerykanie jak i europejscy pionierzy ustanowili ten okres jako czas dziękczynienia Bogu. Ponad sto lat później ta praktyka przerodziła się w jedno z większych świąt amerykańskich, gromadzące przyjaciół i rodziny wokół rodzinnego stołu. Być może niewielu z nich skupia się na rzeczywistym dziękczynieniu, ale idea tych świąt jest mocno zakorzeniona w składaniu Bogu dziękczynienia. Dziękczynienie bowiem jest duchową zasadą stworzoną przez samego Boga i ma moc, by wyleczyć wiele bolączek ludzkich serc. W tym tygodniu skupimy się na mocy dziękczynienia.

Dziękczynienie lub po prostu dziękowanie jest potężną bronią przeciwko mocy nieprzyjaciela, władcy ciemności na tej planecie. Nieznającym tematu warto zakomunikować, że zostaliśmy stworzeni do uwielbienia, a uwielbienie jest bronią w walce. Nie ma to nic wspólnego z przedstawieniem religijnym ani śpiewaniem miłych piosenek w niedzielę. To bitwa tocząca się w atmosferze bezpośrednio nad naszymi głowami. Nieprzyjaciel jest znany w Biblii jako „książę powietrza”, czyli innymi słowy atmosfery wokół nas, nasyconej rozprzestrzeniającymi się falami radiowymi. Gdy wydobywamy dziękczynienie z naszych ust, w obozie wroga odpalamy bombę. W Psalmie 100 jest napisane, że wchodzimy z dziękczynieniem w bramy Bożej sali tronowej. Nie będąc jeszcze nawet w przedsionkach, musimy oddać dziękczynienie, a dopiero potem chwałą przygotować drogę do miejsca, gdzie jest Bóg. Ponadto nasze słowa niosą moc i również wpływają na atmosferę dookoła nas. Jeśli chcemy wejść w Bożą obecność, musimy użyć dziękczynienia, aby przebić się przez klimat duchowy wokół nas. To sprawia, że nieprzyjaciel wycofuje się, a bramy są dla Ciebie otwarte.

Jeśli kiedykolwiek mówiłeś takie słowa: „To był naprawdę zły dzień” albo: „Nic nie idzie po mojej myśli”, zadaj sobie pytanie – kiedy ostatnio byłeś za coś wdzięczny? Nie wszystko czego doświadczasz jest tym, czego byś sobie życzył. Być może dzień wcześniej twoje życie wyglądało doskonale. Jednak następny dzień jest fatalny, a Ty nie masz pojęcia, dlaczego tak się dzieje. Czy zapomniałeś, że na naszej planecie krąży buntowniczy, diabelski „książę”? Właśnie dlatego musimy zakładać zbroję Bożą i mocno trzymać się naszej pozycji. Jedną z naszych broni jest dziękczynienie. Kiedy głośno zaczynamy wypowiadać słowa dziękczynienia, dookoła nas zmienia się wszystko.

Gdy dziękczynienie otworzy nam drzwi do bram Bożej obecności, uwielbienie zabiera nas do jego przedsionków. W momencie gdy stoimy przed Bogiem, możemy zająć się sprawami na ziemi. Nie walczymy z wrogiem, którego możemy ujrzeć, ani nawet między sobą, lecz naszym przeciwnikiem jest ten, który używa ludzi jak marionetki. List do Efezjan 6:12 mówi o tym, że nie walczymy z ludźmi, ale z „duchowymi władcami”. Skoro masz problemy z ludźmi to jest to czas, by wytoczyć bój jako obywatel Królestwa Bożego. Nie wylewaj złości i frustracji na innych, ani nie zrywaj relacji. Padnij na kolana i zacznij dziękować Bogu. Wylewaj swoją duszę i przypominaj Bogu jak dobry jest dla Ciebie. Dziękuj mu za wszystko, co przychodzi Ci do głowy. Niech otworzą się bramy do Jego obecności. Dziękuj Bogu za dobre rzeczy płynące od osób, z którymi masz konflikt i błogosław ich. Właśnie w taki sposób dzieci Boże powinny toczyć boje. Tak oto walczymy z właściwym nieprzyjacielem i pokonujemy ciemność zgodnie ze Słowem Bożym.

Dziękczynienie jest pełnym radości świętem w Stanach Zjednoczonych, ale biblijne dziękczynienie jest groźną bronią, która skutecznie może być używana w każdym kraju. Jeśli zmagasz się z problemami w swoim życiu, małżeństwie lub relacjach, po prostu użyj tej broni i powstań do walki jako wojownik Bożej światłości. Przetestuj ją i zobacz, jak bramy nieba się otwierają, a Ty sam znajdujesz się w pełni Bożej obecności. Potem pozwól, by to Bóg walczył za Ciebie i robił porządek z tym, co jest nie na swoim miejscu. Nie zapominaj, że dziękczynienie jest potężną bronią i kluczem w Twoich rękach do bram zwycięstwa.

Comments are closed.