Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Dwugłos w twojej głowie

30 lipca 2014
Comments off
2 425 Odsłon

Tekst: Leszek Sikora

„A gdy będziecie chcieli iść w prawo albo w lewo, twoje uszy usłyszą słowo odzywające się do ciebie z tyłu: To jest droga, którą macie chodzić!” (Izaj.30.21)

Pan daje w tym wersecie wspaniałą obietnicę, obietnicę aktywnego uczestniczenia w twoim i moim życiu, tu i teraz.

Duch Święty, który mieszka w nas, chce do każdego z nas mówić, pokazywać nam drogę, która ułatwia podejmowanie wszelkich decyzji. Jest tylko pytanie: czy chcemy w ogóle słuchać Bożego głosu, czy mamy na to czas, czy zbyt często nie ulegamy głosowi naszej duszy, często usprawiedliwiając swoje pożądanie, zachcianki podsumowaniem: „tak Pan mi powiedział, kazał…”.

Bóg jest zainteresowany całym naszym życiem, zawodowym również. Wiem z własnego doświadczenia, że także w trakcie pracy wielokrotnie w mojej głowie rozlegał się głos, a także napomnienie Ducha Świętego. Jest to cudowne narzędzie, które ubogaci i wspomoże życie każdego, kto jest otwarty na współpracę i relację z Nim. Gwarantuje nam to Jego Słowo.

 

„Dziś, jeśli głos Jego usłyszycie…” (Psalm 95:7)

Jakie rezultaty moglibyśmy osiągnąć, jeżeli bylibyśmy wyćwiczeni i wprawnie rozeznawali głos naszego „Cudownego Doradcy”. Ilu pomyłek, rozczarowań i miernych decyzji moglibyśmy uniknąć, gdyby nasze pragnienia i rządze nie były przez nas firmowane „Bożym głosem”. Fałszywy głos wystarczy przymierzyć czy jest zgodny z wzorcem Słowa Bożego, czy nie wprowadza on też w nas niepokoju.

Często biegamy do doradców, uczęszczamy na różne kursy i szkolenia, ale to tylko mądrości tego świata. Spędzajmy więcej czasu na słuchaniu, co Pan ma nam do powiedzenia, czytajmy więcej Jego słowa. Nawet czas modlitwy często polega na ustawicznym mówieniu, mówieniu bez czekania na Jego odpowiedź. Kiedy potrzebujemy rady, czy inspiracji spędźmy czas na modlitwie i wołaniu do Niego, ale też na oczekiwaniu na odpowiedź z nieba. Przecież sami nie lubimy, gdy nasze dzieci przybiegają do nas z litanią próśb, a potem uciekają, nie czekając na to co powiemy.

Myślę, że taka postawa podoba się Bogu. Oznacza zatrzymanie naszego wszelkiego działania. Tylko wtedy możemy usłyszeć, jak będzie przemawiał wyraźnie do nas. On zawsze ma dla nas dobre wskazówki.

Comments are closed.