Polecamy
Nowy numer magazynu Głos Przebudzenia! (3 listopada, 2020 6:09 pm)
POLECAMY „Zabić smoka” Daniel Kolenda (2 listopada, 2020 4:43 pm)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Dlaczego Cię to zaskoczyło?

16 kwietnia 2016
Comments off
2 226 Odsłon

Fishing_Logo250Tekst: Redakcja

Dobry człowiek przekazuje dziedzictwo wnukom, lecz majątek grzesznika jest zachowany dla sprawiedliwego (Prz 13.22)

Wszyscy marzą, by zająć swoją ziemię obiecaną. Ale przecież ona wcześniej do kogoś należała. To nie był pusty skrawek ziemi, który dopiero należało zagospodarować. Ziemia obiecana to warowne grody, żyzne pola uprawne, ogrody pełne najróżniejszych drzew owocowych, stada zwierząt hodowlanych, o kopalniach surowców mineralnych nie wspomnę.

Nadaj rzeczom ze świata Boży kierunek. Czemu tylko świat ma żąć z tego, co dobre? Edukacja, media, przedsiębiorstwa i inne dziedziny niech służą ludowi Bożemu i niech będą źródłem błogosławieństwa. Rzeczy mają służyć Bogu, a nie diabłu.

Zatem dlaczego po czerwony i biały kolor, który jest znakiem rozpoznawczym pewnej światowej marki nie może już dzisiaj nikt więcej sięgnąć i pokierować do Bożych celów? Niech ten niebanalny przykład będzie dla was pretekstem do pobudzenia duchowego apetytu. Dlaczego Boży ludzie mają szukać wśród tego, czego świat jeszcze nie zagospodarował? Skąd onieśmielenie, fałszywe poczucie etyki i moralności? Wieczne: nie wypada tak postąpić?

A co ze słowem, że Bóg odbiera niesprawiedliwemu i daje sprawiedliwemu? Dawid nie odmówił Samuelowi, bo czuł, że skrzywdzi Saula przyjmując namaszczenie na króla. Powstaje pytanie, czy znajdzie się ktoś, kto w życiu codziennym będzie miał na tyle odwagi (z odrobiną arogancji i bezczelności), by sięgać po rzeczy, które zarezerwował dla siebie świat i nadawać im Boży kierunek?

Comments are closed.