Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Diable: nie masz przystępu!

3 maja 2016
Comments off
2 074 Odsłon

Mary_maleRelacje są bardzo ważne, a zwłaszcza dla tych z nas, którzy należymy do Królestwa Bożego. Dlaczego? Ponieważ Królestwo Boże nie zasadza się na miejscu, tylko na relacjach.

Królestwo Boże jest pośród nas i między nami (Łk 17.20-21). Bardzo ważne jest, jak traktujemy Króla i ludzi wokół nas. Otrzymaliśmy dwa bardzo znaczące prawa, których mamy przestrzegać w Królestwie Bożym. Kochaj Boga z całego serca (wkładając w to czas, energię, serce, duszę, siłę, talenty, finanse, pasję), a ludzi wokół ciebie jak siebie samego. Każdy z nas wyszedł z królestwa ciemności z ukształtowanymi przez nie przepisami prawa, zachowaniami, oczekiwaniami, postawami i mentalnością. Skoro tak wielu z nas przyzwyczaiło się do tego starego królestwa, teraz musimy pozwolić Bogu, aby zmienił w nas wszystko. Kiedy rodzimy się na nowo i zostajemy napełnieni Duchem Świętym, to nie czyni nas automatycznie doskonałymi obywatelami Królestwa Bożego. Lecz jeśli karmimy się Słowem Bożym codziennie, łatwo możemy dowiedzieć się, jak żyć życiem Królestwa. To rzeczywiście bardzo proste i można to podsumować poprzez dwa wspomniane przykazania: kochaj Boga, kochaj ludzi.

Jeżeli jesteś wierzącym to znaczy, że wierzysz w Króla Królestwa. Kim jest ten król? To Jezus Chrystus! On jest Królem Królestwa Bożego i panuje nad nami. On jest Królem, a my jesteśmy jego poddanymi lub sługami. Wiesz co? Ludzie wokół ciebie, z którymi mieszkasz (mąż, żona, dzieci, współlokatorzy, przyjaciele, chłopacy, dziewczyny, dziadkowie, itp.) nie są idealnymi ludźmi. Są słabi, pełni wad, a czasami nawet głupi. Mają w sobie potencjał, aby nas zawieść, zranić nasze uczucia, zrobić nie to, co chcemy, i sprawić wiele innych problemów. Z drugiej strony, ludzie w naszym życiu są naszym skarbem. Możemy na nich liczyć, kiedy potrzebujemy ich najbardziej. Mogą zapewnić nam utrzymanie, kochają nas, zachęcają nas, smucą się z nami i znaczą dla nas tak wiele.

To „pośród nas” budowane jest Królestwo Boże. Nie będziemy mogli wykonać tego, co Król Jezus chce zrobić w Polsce, jeśli nasze stosunki ze sługami Króla będą złe. Musimy pracować razem jako grupa, aby wykonać tę pracę. A praca budowania Królestwa odbywa się poprzez relacje.

Jeśli jesteśmy obywatelami Królestwa Bożego, musimy też mieć świadomość, że mamy wroga, który nieustannie toczy przeciwko nam wojny. To jest diabeł, który uczynił siebie królem królestwa ciemności. Jego ulubionym celem są relacje. Jeśli uda mu się zniszczyć relacje poprzez rozwód, podziały i rozpad związków, wtedy może spowolnić, co Bóg chce zrobić.

Biblia w Liście do Efezjan 4:27 mówi o tym, by „nie dawać diabłu przystępu„. Czym jest ów przystęp? Można to przyrównać do oparcia dla stóp na ścianie wspinaczkowej, które daje sposób, aby bezpiecznie się po niej wspinać. Jedynymi, którzy mogą dać diabłu miejsce oparcia na ścianie Królestwa Bożego jesteśmy my sami. W jaki sposób możemy to zrobić? Gdy nie rozprawiamy się z naszym osobistym prywatnym gniewem wobec kogoś innego. Ludzie będą czasem robić głupie rzeczy i może się zdarzyć, że przypadkowo nas zranią. Musimy jednak zdać sobie sprawę, że nie każdy chce nas zniszczyć. To diabeł jest tym, który chce nas zniszczyć, gdy wychodzimy poza Królestwo Boże. Nawet wtedy, gdy chce to osiągnąć posługując się ludźmi, nie powinniśmy z nimi walczyć; walczymy przeciwko duchowi, który ma na nich wpływ (Ef 6:12). Większość ludzi i tak po prostu myśli tylko o sobie i nie poświęca czasu na obmyślaniu spisków, aby zniszczyć życie innych ludzi. Nie, wróg spiskuje, aby sprawdzić, czy ludzie będą się nabierać na jego sztuczki. Jego zamiarem jest zerwanie relacji, które zostały zbudowane między ludem Bożym, aby przeszkodzić w jego wzroście.

Więc jeśli ludzie obrażają się z powodu drobiazgów i nie zajmują się tym przed snem, może się to przekształcić w coś, co zniszczy ich życie codzienne. Zapytałam kiedyś zamężną kobietę w moim kościele, czy ona kiedykolwiek poszła spać z nieprzebaczeniem wobec męża. Spojrzała na mnie oniemiała i powiedziała: „Nigdy nie pozwoliłabym, aby jakakolwiek uraza weszła ze mną do łóżka”. Była to kobieta, która wiedziała, jak chronić relacje, które Bóg jej dał i nie pozwoliłby, aby diabeł miał przystęp do jej życia. Nieprzebaczenie może zakorzenić się w sercu człowieka, jeśli nie rozprawiamy się z nim szybko, a to może prowadzić do rozgoryczenia. Wtedy bez względu na to, co dana osoba mówi, myśli i robi, ta gorycz zawsze z niej wychodzi. To nie dlatego, że to jest zła osoba. To dlatego, że głęboko w jej sercu brak przebaczenia ​​został powiązany z gniewem, który stał się gorzki. Zamiast rozprawić się z nim, gniew i nieprzebaczenie zostały ukryte głęboko w sercu człowieka, co dało wrogowi prawo siać spustoszenie w jego umyśle i życiu.

Znalazłam lekarstwo na to jak chronić Królestwo Boże. Po pierwsze, najlepszą rzeczą jest przyznać, że jesteś zdenerwowany. Po drugie, przyjdź do Ojca w modlitwie i wylej przed Nim swoje serce. Po trzecie, pokutuj za przyjęcie urazy i złoszczenie się. Po czwarte, poproś Boga, aby uzdrowił każdą część twojego serca i odbudował twoją relację z tą osobą. Niech Bóg zajmie się drugą osobą, a ty skup się na odbieraniu diabłu przystępu do twojego życia. Pozwól Bogu oczyścić twoje serce i przynieść pokój twojej duszy.

Jeśli tak postąpisz, powinieneś od razu odczuć, że coś się zmieniło w twoim życiu. Następnie pozwól Duchowi Świętemu, by naprawił resztę. To jest lekarstwo i środek zapobiegawczy, gdy wróg posyła strzały, aby zniszczyć twoją część Królestwa. Kiedy coś próbuje cię obrazić lub zranić, nie bierz tego do siebie, lecz raczej załatw to w modlitwie lub skorzystaj z porady lidera, który ma dobre owoce w swoim życiu. Twoim celem jest zatkać każdą dziurę i nie dawać diabłu przystępu. Twoim celem cel jest utrzymywanie pokoju w ciele Chrystusa. Robiąc to wypełniasz prawa Królestwa, a to jest miłe Bogu.

Comments are closed.