Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Czy znasz Boży głos?

1 sierpnia 2016
Comments off
3 234 Odsłon

Mary_maleSłowo „rozpoznawać” znaczy: „zidentyfikować kogoś lub coś, wyróżniając spośród innych”. Żeby to zrobić, musisz posiadać na ten temat pewien zasób wiadomości. Jako dziecko Boże, wierzący, owca, powinieneś umieć rozpoznać, kiedy Bóg do ciebie przemawia.

Bóg może mówić w wizji, we śnie, poprzez pieśń albo przez cichy wewnątrz głos. Zapamiętaj na zawsze, że gdy Bóg mówi, robi to poprzez swoje Słowo. Gwarantuję, że można łatwo rozpoznać, czy usłyszałeś Boga, czy kogoś innego. Kiedy Bóg przemawia, przynosi to dobry owoc i zgadza się z przekazem zawartym w Biblii. Gdy ludzie słuchają strachu, siebie samych, głosu babci albo głosu wroga, to także wydaje owoc w ich życiu. Mówisz, że Bóg ci coś powiedział. Spójrz na owoc swojego działania. Czy jest zgodny ze Słowem Bożym?

Czy rozpoznajesz głos Boży, kiedy On mówi do ciebie? Rozważałam na ten temat ostatnio. Przez lata usiłowałam nauczyć się słuchania wyłącznie Bożego głosu. Tylu ludzi ma niestabilne życie, ponieważ nie są wytrenowani w rozpoznawaniu Bożego głosu i otwierają się na wiele różnych głosów. Nie każdy głos czy myśl, którą słyszysz jest z ciebie. Czasami będziesz musiał zatrzymać się i pomyśleć: „Czy ta myśl jest zgodna z tym, co mówi Boże Słowo?”. Gdy Bóg przemawia do nas, potwierdzi to przez swoje Słowo.

Odkryłam, że Bóg używa różnych sposobów, aby się z nami komunikować i przyciągnąć naszą uwagę. Każdy z nas jest na innym poziomie duchowym, ale naszym celem ma być wzrost w Chrystusie. Częścią tego procesu dojrzewania jest uczenie się, jak rozróżniać  między głosem Bożym i naszym głosem. Jednym z darów Ducha, w jakich możemy operować jest „dar rozróżniania duchów” (1 Kor 12:10).

Duch Święty uzdalnia nas do rozróżnienia, co jest z Boga, a co nie.

Tak jak dziecko rozpoznaje głos nieznajomego i głos swoich rodziców, podobna sytuacja powinna mieć miejsce w naszym duchowym życiu.

Czy istnieje dobry sposób na to, aby rozpoznawać Boży głos? Jak lepiej go słyszeć? Po pierwsze, i najważniejsze: spędzaj indywidualny czas ze Słowem każdego dnia w domu. Musisz wypowiadać je głośno i napełniać się nim. Wtedy uzyskasz poznanie Boga i będziesz wiedział, kiedy On mówi do ciebie. Jezus powiedział w Ewangelii Jana 10:27 „owce moje głosu mojego słuchają i Ja znam je, a one idą za mną”. Rozpoznajemy Jego głos, ponieważ znamy Jego Słowo. Naturalną reakcją będzie podążanie za Nim, gdy On się porusza. Jego Słowo jest światłem na ścieżkach naszego życia i On zawsze prowadzi nas do najlepszych rzeczy.

Rozpoznawanie czyjegoś głosu wymaga doświadczenia i relacji.

Im bardziej oddzielisz swoje życie dla Bogu, a On stanie się dla ciebie wszystkim, tym lepiej zaczniesz rozpoznawać Jego głos. Tyle głosów i spraw próbuje pozyskać naszą uwagę na co dzień.  Musimy je wyciszyć, aby dostroić się do głosu, który tak naprawdę się liczy. Im więcej czasu spędzamy z Nim, tym głębsza staje się nasza relacja i jako wierzący nabieramy większej pewności. Gdy jesteś kogoś pewien, nic nie zachwieje tą relacją. Tego od nas oczekuje Bóg. Relacji, w której pozostajemy niewzruszeni.

Dziś, bardziej niż kiedykolwiek, Bóg potrzebuje ludzi, którzy rozpoznają, gdy On mówi i szybko zareagują. Bóg może powiedzieć „nie jedź dziś metrem” albo „nie obawiaj się tych okoliczności”. W obu przypadkach Bóg zna rezultaty i ostrzega zawczasu, aby nas ochronić. Rozpoznawanie Bożego głosu oznacza chodzenie w wierze i ufanie Jemu. Jeżeli polegamy na Bogu i jesteśmy posłuszni, to sprawiamy Mu przyjemność.

Boże owce znają Jego głos i idą za Nim. Pasterz prowadzi nas zawsze do miejsc pełnych pokoju, ochrony i obfitości. Jest naszym obrońcą i daje zaopatrzenie, ale to nasz wybór, aby Go słuchać. Potrzeba czasu, aby nauczyć się rozpoznawać, kiedy On mówi. Dobra wiadomość jest taka – bądź wierny w tym, a będziesz znał Jego głos.

Comments are closed.