Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Czy chcesz prosperować?

28 września 2015
Comments off
2 159 Odsłon

Kto jest dobroczynny, będzie wzbogacony, a kto innych pokrzepia, sam będzie pokrzepiony. Przypowieści Salomona 11:25

Powodzenie nie jest wyłącznie czymś dla bogatych i sławnych, ale jest również dla zwykłych ludzi takich jak Ty i ja. Bóg zsyła swój „deszcz” (zaopatrzenie) na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Jednakże, Ci którzy są wierni Słowu Bożemu, znajdują się w innej kategorii finansowej. Ludzie, którym się powodzi, dzięki Bogu prosperują nie tylko finansowo, ale również w każdej dziedzinie życia. Prosperować znaczy odnosić sukces, szczególnie w wymiarze finansowym, kwitnąć, obfitować. Wszystko to jest dobre, właściwe i jest czymś, co Bóg ma dla Ciebie w zanadrzu. W jaki sposób ktoś może zacząć obfitować? Odpowiedzią jest Słowo Boże!

Dorastając, nie wiedziałam jak wejść w moc obfitości w moim życiu. Nie wiedziałam, że moc do powodzenia jest prawdziwa oraz, że mogę ją mieć. Miałam stwardniałe i skąpe serce jako dziecko i takie ono pozostało do czasu, aż dorosłam. Moja sytuacja finansowa już wtedy nieciekawie wyglądała, a przecież byłam jeszcze młoda. Dopiero, gdy pozwoliłam mocy Bożej i Jego Słowu zrobić operację na otwartym sercu, osiągnęłam wolność do prosperowania. System tego świata mówi, żeby stawiać siebie na pierwszym miejscu i wypracowywać sobie miejsce na szczycie. Nie w taki sposób funkcjonuje Królestwo Boże – to odpowiedź na pytanie dlaczego wielu chrześcijan doznaje niepowodzenia. Próbują osiągnąć system, stosując wzór, jaki daje świat, zamiast otrzymać moc Bożą potrzebną do tego. Po części jest to skutkiem tego, że nie są nauczeni tego, co Bóg mówi o pieniądzach i nie wiedzą, jak poruszać się w Bożym systemie finansowym, w dodatku często nie uwzględniają Boga w kwestii finansowej.

Chciałabym się podzielić kilkoma Bożymi zasadami, które mnie ukształtowały, a ich stosowanie sprawiło, że zaczęłam obfitować.

Gwarantuję Ci, że jeśli zaczniesz wierzyć w to, co mówi Bóg o Twoich finansach, to otrzymasz moc ku powodzeniu i będziesz mógł ją zastosować w swoim życiu.

Wiem, że niektórzy ludzie nie lubią, gdy mówi się o pieniądzach w kościele, ale przecież tak naprawdę ten temat przewija się cały czas w codziennym życiu. Bóg również porusza ten temat i można znaleźć o nim wzmianki w całej Biblii. Pieniądze są ważne dla Boga, ponieważ wiążą się z uwielbieniem. Dawanie Bogu jest częścią naszego uwielbienia względem Niego oraz uwalnia to powodzenie w naszym życiu. Słowa są tanie, ale pieniądze niosą wartość. Kiedy uwalniamy coś, co jest wartościowe i dajemy to Bogu, wtedy staje się to uwielbieniem. Poza tym, jest mnóstwo Bożych obietnic mówiących, że kiedy dajesz, Bóg się zatroszczy o Ciebie. Jeśli chcesz być częścią Bożego systemu finansowego, musisz stać się hojny. Ponieważ pieniądze mają duże znaczenie dla nas, to nie dajemy jedynie kilku złotych w ofierze, ale w ten sposób pokazujemy Bogu, jak ważny On jest dla nas. Oddajemy Mu swoje serce, mówiąc: „Boże, ufam, że mnie zaopatrzysz”. Taka postawa pokazuje, że wierzysz w Jego Słowo oraz, że jesteś gotowy żyć według Jego schematu. Kiedy funkcjonujesz w taki sposób, Boże zaopatrzenie zaczyna być widoczne w Twoim życiu. Rzeczy zaczynają przychodzić do Ciebie, awanse, bonusy w pracy, niespodziewane zaopatrzenie pojawia się w momencie, kiedy go potrzebujesz, rzeczy nie psują się tak często, a Ty sam zyskujesz przychylność u ludzi.

Kiedy zaczęłam oddawać dziesięcinę i ufać Bogu, było to na początku trudne dla mnie. Byłam chciwą osobą, ale nie chciałam nią pozostać. Chciałam prosperować, a sposobem na to było pójście Bożą drogą. Gdy zaczęłam dostrzegać przełomy finansowe, tylko jednej osobie mogłam to zawdzięczać – Bogu. Bóg i Jego Słowo zmieniło mnie i to, w jaki sposób traktowałam pieniądze. Wszystkie sfery mojego życia zaczęły obfitować. Rzeczy, o które nawet Boga nie prosiłam, ale ich pragnęłam, pojawiały się. Nigdy nie brakło mi niczego, niezależnie od sytuacji ekonomicznej.

Moim pragnieniem jest zobaczyć wzrost obfitości w Twoim życiu.

Pamiętaj, Bóg tego dla Ciebie chce, ale musisz zastosować się do Jego zasad. W momencie, gdy zgodzisz się z Jego wolą w kwestii Twoich finansów, przygotuj się na powodzenie. Bóg chce dla Ciebie tego, co miał Abraham, który był błogosławieństwem dla innych. Abraham był błogosławiony, aby stać się błogosławieństwem i Bóg chce tego samego w Twoim życiu.

Poniżej podaję kilka podstawowych zasad, które należy zastosować, aby zaczęło Ci się powodzić w Boży sposób. Wierzę, że jeśli zaczniesz je wiernie stosować w tym roku, to zobaczysz obfitość w swoim życiu.

1.      Bądź wierny w przymierzu z Bogiem i z ludźmi.

2.      Uwierz w Boże Słowo i stosuj się do Niego uważnie.

3.      Najpierw szukaj Królestwa Bożego. Postaw Go na pierwszym miejscu w sferze finansów, oddając dziesięcinę
(10%) do Jego Domu.

4.      Stań się hojnym wobec innych ludzi.

5.      Szukaj Boga, a nie rzeczy.

6.      Pamiętaj o tym, że to Bóg Cię zaopatruje, a nie Twoja praca lub inni ludzie.

7.      Płać swoje rachunki na czas, zarządzaj właściwie tym, co masz i mądrze inwestuj.

Comments are closed.