Polecamy
Nowy numer magazynu Głos Przebudzenia! (3 listopada, 2020 6:09 pm)
POLECAMY „Zabić smoka” Daniel Kolenda (2 listopada, 2020 4:43 pm)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Czas obróbki! …czyli młodzież w drodze do jakości

10 września 2015
Comments off
1 872 Odsłon

Fishing_Logo250Tekst: Boguś Waszkiewicz

W ubiegłą sobotę odbyło się kolejne spotkanie młodzieży licealnej i gimnazjalnej w Kościele Chwały w Warszawie – Fishing. Bynajmniej nie są to spotkania młodych rybaków 😉 To czas, w którym Bóg rozpoczyna swój „fishing”, czyli połów młodych serc, które gotowe są stać się rybakami dla swoich rówieśników.

Na spotkanie przyjechały także osoby, które pokonały nawet kilkaset kilometrów, aby doświadczyć Bożej obecności. Mimo tego, że spotkanie trwało ponad dwie godziny, nikt nie wyszedł z niego rozczarowany lub zawiedziony – za to wszyscy głodniejsi Boga oraz gotowi oddać Mu życie, marzenia i swoje talenty.

Każdy Fishing jest wyjątkowy, ponieważ za każdym razem Bóg – poprzez liderów, którzy są dla nas wielką pomocą w Jego poznawaniu – mówi nam o czymś innym. A najlepsze jest to, że każdy doświadcza Bożej obecności na wyjątkowy sposób. Nie da się tego do końca opisać słowami – trzeba przyjechać, zobaczyć i poczuć.

Uwielbienie prowadził młodzieżowy zespół Fish z Kościoła Chwały, który ma już na swoim koncie dwa single. Po uwielbieniu popłynęła modlitwa, która natychmiast poruszyła serca wszystkich zebranych. Doświadczaliśmy potężnej mocy Bożej wyzwolonej przez modlących się liderów. Dzieci zaczynały płakać, padać na kolana i wołać do Boga. To było cudowne uczucie – patrzeć na osoby, które w przyszłości będą podobnie modlić się o innych dzięki temu samemu Bogu, który  na tym spotkaniu zmienił na pewno niejedno serce.

Przesłanie do tych młodych ludzi brzmiało: w życiu będziemy przechodzić wiele prób, w tym prób charakteru. Apostoł Paweł pracował z Tymoteuszem, aby przygotować jego charakter do dalszego życia i służby. Podobnie wiele osób może wejść na nowy poziom relacji z Bogiem, gdy zacznie działać w służbach. Nie jest istotne, czy jest to służba techniczna czy porządkowa. Ważne, że działa się dla Boga.

Każdy z uczestników wyraził gotowość, by przejść Bożą próbę charakteru – po wysłuchaniu Słowa dzieci wychodziły do przodu i dziękowały Bogu za wszystko, co uczynił w ich życiu, poświęcając Jemu marzenia, talenty oraz całe życie. Na twarzach widać było szczerość, powagę oraz głód Boga. Głód, który zmienia życie na lepsze, ponieważ Bóg jest wart każdego poświęcenia.

Powiem jedno – warto przyjść na Fishing!

Tags

Comments are closed.