Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Cuda na dziś

25 marca 2016
Comments off
4 248 Odsłon

Mary_maleWiele osób mogłoby doświadczyć prawdziwego cudu w swoim życiu, ale tak naprawdę nie wie, jak dojść do tego miejsca. Chciałam się podzielić historią zwykłej osoby, takiej jak  ty i ja, która doświadczyła nadnaturalnej mocy Bożej w swoim życiu.

Świadectwa innych osób mogą stać się słowem proroczym dla nas samych. Myślę, że to, co napiszę, będzie odpowiedzią dla tych wszystkich, którzy potrzebują doświadczyć nadprzyrodzonej mocy Bożej. Cuda są na dziś i czekają na każdego z nas. W Psalmie 77. 15 czytamy „Tyś Bogiem, który czyni cuda; Dałeś poznać narodom moc swoją”. Jeżeli Bóg dokonuje ostatnio cudów wśród ludzi, których ja znam, jest On w stanie dokonać rzeczy niemożliwych w twoim codziennym życiu. Opisując to świadectwo, zmieniłam imiona, by ochronić osoby, których historię opisuję.

Moja koleżanka Diana mogła doświadczyć wielu cudów w swoim życiu, jednak jeden z największych cudów dokonał się rok temu. Po urodzeniu swego pierwszego dziecka, przez lata borykała się z problemem donoszenia kolejnej ciąży. Bardzo bolesne było dla niej przeżywanie kolejnych poronień, wydawało się, że nie ma nadziei na kolejne dziecko. Niespodziewanie po dwóch latach bezowocnych wysiłków, Diana znów zaszła w ciążę, która skończyła się tak jak poprzednie, niepowodzeniem. Tym razem wystąpiły poważniejsze komplikacje przy poronieniu. Łono przestało pracować, tak jak powinno. Sytuacja wydawała się bez wyjścia, a Diana była już bliska zaniechania dalszych starań o dziecko. Podczas jednej z wizyt, lekarz, który był osobą wierzącą, na słowa Diany: „Już nie mam siły, ostatni raz przechodzę przez to wszystko”, odpowiedział z wiarą i pokojem -„Diana, to jeszcze nie jest koniec, ty się nie poddasz”.

Moja znajoma pomyślała, że skoro jej lekarz mówi, że to nie koniec, będzie się modliła do Boga, jaka jest Jego wola. Usłyszała odpowiedź „Chcę, byś miała kolejne dziecko”. Diana uwierzyła i postanowiła zaufać Bogu, który czyni cuda.

Parę miesięcy później okazało się, że znów jest w ciąży. Podczas każdej wizyty u lekarza, okazywało się, że ma dobre wyniki. Przebieg jej ciąży się zmienił. Wydarzył się cud, na który czekała.

Gdy poprzednie ciąże Diany kończyły niepowodzeniem, niewiele osób wiedziało o tym, ale teraz wszystko potoczyło się inaczej. Kiedy pewnego wieczoru pastor poprosił wierzących o zbudowanie innych swoim świadectwem, mimo początkowej obawy, Diana, silnie pobudzana przez Ducha Świętego, wyszła na środek i podzieliła się historią zajścia w ciążę, po czym dodała odważnie – „to dziecko urodzi się zdrowe już w kwietniu”. Po latach prób i nieudanych ciąż, wkrótce potem na świat przyszło drugie dziecko Diany – synek. Łono Diany zostało całkowicie uzdrowione, dzięki mocy Bożej i wierze Diany. A co jeszcze bardziej cudowne, okazało się, że jest znowu w ciąży, która ma jak najbardziej prawidłowy przebieg.

Jak można dojść miejsca, w którym cuda stają się możliwe w naszym życiu? Cuda są rezultatem wiary w to, że Bóg jest Bogiem cudów.

Wiele osób nie rozumie bólu i cierpienia, przez które przechodzą kobiety borykające się z problemem bezpłodności. Diana nie jest jedynym przykładem silnej wiary, której owocem było narodzenie się dziecka. Znam wiele takich sytuacji, pełnych desperacji, bólu i ostatecznego zwycięskiego końca. Osoby, które doświadczały tych cudów były często budowane świadectwami innych wierzących, które doświadczyły już tego samego rodzaju cudu. To właśnie spowodowało, że ich wiara wzrastała do poziomu, w którym mogły doświadczyć prawdziwego cudu. Każda z tych osób musiała w odwadze stoczyć walkę o cud, który ostatecznie dokonywał się w ich życiu, dzięki potężnej mocy Bożej.

Nie ma w tym nic zawstydzającego, jeśli potrzebujesz doświadczyć prawdziwego cudu.

Pierwszy krok na drodze do cudów to świadomość, że potrzebujesz doświadczyć prawdziwej mocy Bożej w swoim życiu i już nie chcesz żyć w ograniczeniach tego świata, sytuacji nie do rozwiązania ludzkimi siłami, ograniczany murami niesprawiedliwości. To miejsce, w którym wiesz, że jesteś gotowy, by otrzymać moc do wyjścia na wolność.  Jezus przyszedł po to, by dać nam życie w obfitości. W wielu sytuacjach jest nieodzowny cud, który dzięki mocy Bożej jest dostępny dla nas o każdej porze i miejscu.

Wolałabym zobaczyć swój cud, niż żyć w strachu i beznadziei. Kiedy Bóg wchodzi na scenę, wszystko się zmienia, nasze życie staje się lepsze, strach, bezradność przestają nami kierować. Modlę się, że jeśli ty jesteś tą osobą, która dziś desperacko potrzebuje cudu, niech Bóg cudów da ci, czego potrzebujesz. On sam ma moc, aby zmienić wszystko  – nasze finanse, zdrowie, relacje, stan umysłu, stan ducha, nawet polityczny klimat w kraju.

Czy chcesz uwierzyć Bogu, który czyni cuda?

Jeśli twoja odpowiedź brzmi tak, możesz liczyć na Boga, który jest wierny swojemu Słowu.

Comments are closed.