Polecamy
Nowy numer magazynu Głos Przebudzenia! (3 listopada, 2020 6:09 pm)
POLECAMY „Zabić smoka” Daniel Kolenda (2 listopada, 2020 4:43 pm)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Co jest tak naprawdę naszym skarbem? cz.2

5 lipca 2015
Comments off
3 037 Odsłon

„Podobne jest Królestwo Niebios do ukrytego w roli skarbu, który człowiek znalazł, ukrył i uradowany odchodzi, i sprzedaje wszystko, co ma, i kupuje oną rolę.” Mt 1 3, 44

X oznacza 2

Po odkryciu skarbu

Osoby, które świadomie dążą do osiągnięcia w swoim życiu celu, są w stanie poświęcić nie tylko swój czas i energię, ale i pieniądze. Gotowe są zapłacić każdą cenę, by zrealizować swe pragnienie.

13 rozdział ewangelii Mateusza przedstawia przypowieść Królestwa Bożego. Jezus jest Bogiem, Synem Boga, Królem tego Królestwa. Jednym z powodów, dla których zstąpił On na ziemię, było odbudowanie tego Królestwa, które jest królestwem życia, nadziei, miłości, prosperowania, zdrowia, zaopatrzenia, sprawiedliwości, świętości, porządku, pokoju, i wielu innych rzeczy. Gdy doświadczamy realnego spotkania z Królem Bożego Królestwa, całe nasze życie zmienia się na lepsze, ponieważ odkryliśmy prawdziwy Skarb. Jednak dla wielu ludzi, ten skarb jest ukryty. Tak jak statek piracki, który utonął na środku oceanu, jest tam, ale niewidoczny dla osób, znajdujących nad powierzchnią wody. Dlatego też by móc go odkryć trzeba zanurkować głęboko. Tak samo dzieje się z Bożym Królestwem.

Królestwo Boże jest najcenniejszą rzeczą, jaką możemy zdobyć w naszym życiu. Większość osób nie zdaje sobie sprawy z ulotności ich życia tu na ziemi. Niektórzy żyją tylko parę lat, inni aż 90. Jednak „Nic bowiem nie przynieśliśmy na ten świat; nic też nie możemy [z niego] wynieść” (1. Tym 6, 7). Królestwo Boże istniało, zanim powstała ziemia i będzie istniało jeszcze długo po naszej śmierci. Czas dany nam od Boga tu na ziemi, możemy dobrze wykorzystać, inwestując w relację z Bożym Królem, dzięki czemu nasze życie z dnia na dzień będzie nabierało lepszej jakości.

Wiele osób nie szuka tego Królestwa, ponieważ nie zdaje sobie sprawy z Jego istnienia. Ten skarb był już na długo przed naszym istnieniem i mógł go zdobyć każdy, kto wyraził takie pragnienie. Tak naprawdę każdy z nas szuka skarbu, który mógłby nadać sens naszemu istnieniu, dlatego też powinniśmy być światłem dla tego świata, by móc mu objawić prawdziwy Skarb, który już odnaleźliśmy. Tylko osoby, które przeżyły realne spotkanie z Bogiem, będą pragnęły dzielić się z innymi tą dobrą nowiną. Ci, którzy wstydzą się mówić o Jezusie, są osobami, którymi sam Jezus będzie się wstydził. Są również inne osoby, które mimo przeświadczenia o istnieniu Boga, nigdy nie doświadczyły prawdziwego spotkania z Nim, dlatego też Bóg nie jest najważniejszy w ich życiu.

Tak więc nie tylko powinniśmy być osobami, które nieustannie szukają Boga w swoim życiu, ale również ewangelizują swoje pokolenie, które jeszcze nie odnalazło prawdziwego Skarbu. W wielu miejscach na kartkach biblijnych możemy czytać o tym, że każdy, kto szuka Boga, znajdzie Go. On przygotował już mapę Skarbów, oraz osoby, które są w stanie doprowadzić innych do tego Skarbu. Nawet jeśli już próbowałeś głosić innym ewangelię, napotykając niechęć i brak zainteresowania, nie wycofuj się, szukaj takich osób jak ty, które doświadczając mocy Bożej w swoim życiu, zostawią wszystko, co mają, by móc być blisko swego Skarbu.

Comments are closed.