Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Co Ciebie ogranicza?

14 listopada 2015
Comments off
2 186 Odsłon

Fishing_Logo250

Tekst: Zuzia Śladowska

Wczoraj rano kiedy weszłam na Facebooka przeczytałam na portalu artykuł pt. Apel surferki do nastolatek. Pomyślałam, że napiszę kilka zdań przemyśleń. 

 

Droga koleżanko, kolego!

Wyobraź sobie, że masz udane dzieciństwo, mieszkasz na Hawajach, codziennie biegniesz nad ciepły Ocean Spokojny, masz wspaniałych przyjaciół, surfujesz, bierzesz udział w rożnych zawodach i wygrywasz, aż tu pewnego dnia zdarza się tragiczny wypadek, który może całkowicie zniszczyć Twoje życie.

Tak wygląda poruszająca historia dziewczyny – Bethany Hamilton, która w wieku 13 lat została zaatakowana przez rekina i straciła rękę. Mimo tego, że straciła wiele, mogła stracić więcej- życie.

Tak często zapominamy o tym, że mamy coś, a zamiast się tym cieszyć, chcemy czegoś więcej, wydaje nam się, że ktoś ma lepszy telefon, czy ubrania…

Zamiast się porównywać czy rywalizować, warto jest ustawić sobie w życiu priorytety.

Czy twoim życiem będą kierowały myśli: „A ona ma to, a on ma tamto, a ja tego nie mam”? Czy może zaczniesz się cieszyć tym co masz?

Masz dwie nogi – możesz biegać, skakać.

Masz parę rąk- możesz uprawiać sport, pisać.

Nie wszyscy mają taką możliwość. Są osoby, które nawet tego nie mają, ale nie przejmuj się „bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń” – to motto Nika Vujovica, sławnego mówcy motywacyjnego.

Nie musisz się ograniczać, możesz marzyć, śnić. Możesz normalnie żyć. 

Tags

Comments are closed.