Blogi
Duch Święty (Luty 20, 2018 3:12 pm)
Niech stanie się światłość (Luty 12, 2018 11:21 pm)
Mój wybór: trwanie w Chrystusie! (Styczeń 30, 2018 6:41 pm)
Na czym polega działanie apostolskie? (Styczeń 29, 2018 12:08 pm)
Światłość świeci (Styczeń 22, 2018 10:00 pm)
Zrób krok w kierunku Boga (Styczeń 16, 2018 9:29 pm)

Chrześcijanie nie tylko z nazwy

Pastor Janusz Szarzec w drugiej części programu CEL Rozmowy mówi o ideach reformacji w kontekście sfery społecznej.

Na pytanie: Kogo potrzebujemy w dzisiejszym chrześcijaństwie, odpowiada: – Oddanych Bogu ludzi, przemienionych wewnętrznie, którzy będą żyli z misją otrzymaną „z góry”. Chrześcijanie powinni czynić Ewangelię, a nie tylko głosić. Być najbardziej aktywnymi członkami społeczeństwa. Nie wycofując się ze sfery społecznej, nie uważając jej za sferę tabu, nietykalną, za tzw. „zły świat”, wręcz przeciwnie, to chrześcijanie powinni sprawić, żeby ta ziemia była bardziej czysta, wspaniała.

Pastor tłumaczy również ideę reformacji: – Reformacja oznacza zmiany całego społeczeństwa. Żeby dokonać reformacji, trzeba dotrzeć do umysłów ludzi, przekonać ich tak, żeby zechcieli żyć w inny sposób. Reformacja nie dotyka tylko duchowości jednostki, ale gospodarki, ekonomii, wszystkiego.

Mówi również o swoich marzeniach dla Polski: – Jeśli miałbym o czymś marzyć, to o milionach ludzi w naszym kraju, którzy spotkali się z Bogiem, chcą pomagać bliźniemu i zmieniać społeczeństwo. W tym kraju żyłoby się inaczej, gdyby chrześcijanie nie byliby nimi tylko z nazwy.

Comments are closed.