Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Chodzenie w zwycięstwie – rozprawianie się z podziałami

27 czerwca 2016
Comments off
2 150 Odsłon

Mary_maleCo pozwala wrogowi na wstęp i zniszczenie tego, co Bóg stara się zrobić w swoim kościele? Podziały. W tym tygodniu zaatakujemy wroga numer jeden większości kościołów: ducha podziałów. Jeśli większość ludzi w kościele potraktuje ten temat poważnie i zdołamy obnażyć tego ducha, będziemy mogli zacząć walczyć z prawdziwym wrogiem i chodzić w biblijnym zwycięstwie.

Podziały powstają zwykle wtedy, gdy relacje międzyludzkie układają się źle, gdy ludzie mają różne wizje albo gdy nie potrafią dojść do porozumienia. Wróg uwielbia atakować nasze relacje i więzy pokoju, które jednoczą ciało Chrystusa. Gdy poprzez podział atakuje relacje, powoduje wyrwę w murze Bożej ochrony przez którą dostaje się do środka. Jako chrześcijanie nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak destrukcyjną siłą są podziały i w jaki sposób mogą się przyczynić do naszego upadku.

Podział to brak jedności bądź dwie wizje. Biblia mówi nam w 1 Liście do Koryntian 1:10, że jako chrześcijanie powinniśmy żyć w jedności ze sobą. Nie powinno być podziału w kościele. Kościół powinien być zjednoczony w myśleniu i przeznaczeniu. Królestwo Jezusa to królestwo pokoju, jedności i celu oraz harmonii. Gdy jesteśmy jednością w kościele i relacjach, nic nie może nas powstrzymać. Bóg chce, abyśmy poruszali się razem – z tym samym sercem, umysłem, wizją i celem. Co powoduje w takim razie podział? W Liście św. Jakuba w rozdziale 4 czytamy, że spory i walki pochodzą z namiętności, które toczą bój w członkach naszych, bo nie postępujemy we właściwy sposób. Jeśli chcemy chodzić w zwycięstwie, musimy usunąć z naszego życia wszystko, co powoduje brak jedności czy podział. Musimy walczyć, aby ochronić nasze relacje. Nie możemy pozwolić, aby podział spowodował wyrwę w murze, przez którą wróg będzie próbował wejść i zaatakować kościoły.

Weźmy na przykład drobne sytuacje w życiu każdego z nas, które stały się przyczyną dużych podziałów. Właśnie tego potrzebuje nieprzyjaciel, jakiejś drobnej rzeczy bez żadnego znaczenia, która spowoduje rozdarcie między ludźmi. Wywoływać podział może wiele rzeczy i zwykle są to jakieś drobiazgi. Mogą gdzieś być zakopane pod ziemią niczym miny. Musimy zdać sobie sprawę z tego, że nieprzyjaciel chce, abyśmy walczyli ze sobą nawzajem, zamiast w jedności walczyli z nim.

Jeśli będziemy stali w jedności w Bożym autorytecie, Bóg będzie miał moc zniszczyć przez nas całą potęgę ciemności. Tak długo jednak jak kościół będzie podzielony, pozostanie bezsilny i nieefektywny. Kluczem do chodzenia w osobistym i zbiorowym zwycięstwie jest jedność w Chrystusie!

Czy zdajesz sobie sprawę, że podziały są czymś nielegalnym w Królestwie Bożym i w kościele? Nawet najmniejszy podział pomiędzy ludźmi w domu Bożym jest niedobry. Podziały są owocem królestwa ciemności i ducha tego świata. Zatem jeśli słyszymy o podziałach albo odczuwamy, że mają one miejsce w naszych relacjach, musimy reagować szybko! Musimy zaatakować i uderzyć w prawdziwego wroga! Tym prawdziwym wrogiem nie jest osoba, która nas zdenerwowała; jest nim duch, który stara się zniszczyć naszą relację! Razem możemy powstać w jedności i odeprzeć tego ducha. Możemy zająć stanowisko w obronie jedności i relacji. Gdy będziemy zjednoczeni, Bóg będzie mógł uwolnić swą potężną moc, aby zniszczyć to, co właśnie próbuje zniszczyć nas!

Kluczowym wersetem dla nas jest fragment z 4 rozdziału Listu św. Jakuba (w.7). Gdy czujemy, że coś próbuje wejść pomiędzy nas, a ludzi w naszym życiu, powinniśmy się zatrzymać i przeanalizować sytuację. Najważniejszą kwestią są ludzie, a nie zasada, o którą się spieramy. Nie możemy sobie pozwolić na to, aby podziały (albo różne wizje) wtargnęły pomiędzy Boży lud lub kościoły. Nie mamy na to czasu, a właśnie to może się stać przyczyną naszego upadku. Jeśli chcemy chodzić w zwycięstwie, musimy nauczyć się rozpoznawać podziały i przeciwstawiać się im. Musimy być ludźmi, którzy mówią, że przebudzenie i Duch Boży są ważniejsze, niż podziały. Może to wymagać od nas pewnego uniżenia się, dojrzałości, przebaczania i zwykłego odpuszczania. Co z tego, że druga osoba nie miała racji, odpuść i pozwól Bogu zająć się nią. Pozwól Bogu pomścić cię i wyświadczyć ci sprawiedliwość. Musimy strzec naszych serc i być w porządku wobec Boga. Musimy chronić jedności Ducha.

Oto czego Bóg pragnie dla nas i naszych rodzin, przyjaciół i kościołów: abyśmy byli jednego serca i wizji z Nim. Dobrym przykładem jest historia, gdy lud Izraela w jedności obchodził mury Jerycha, a one upadły. Dlaczego? Ponieważ ich wizja była tożsama z Bożą wizją, a lud był w jedności. Obecnie, gdy stawiamy czoła trudnym sytuacjom, kluczem do zwycięstwa jest zbiorowa jedność. Jedni bez drugich nie poradzimy sobie, ponieważ naszym przeznaczeniem jest chodzenie w wierze razem z innymi ludźmi. Podziały są wrogiem tego, co Bóg chce poprzez nas uczynić, lecz możemy go pokonać. Możemy go rozpoznać i nie pozwolić, aby nas spowolnił. Gdy będziemy chodzić w jedności, będziemy mieli moc, aby zniszczyć ducha podziałów i chodzić w zwycięstwie.

Od redakcji:

Polecamy cz. 1 artykułu: Chodzenie w zwycięstwie – wolność od użalania się nad sobą

Comments are closed.