Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Budowla na trudne czasy

28 stycznia 2014
Comments off
2 861 Odsłon

Tekst: Marcin Podżorski

Dlatego weźcie całą zbroję Bożą, abyście mogli stawić opór w dniu złym dokonawszy wszystkiego ostać się” (Efez. 6:13)

Jezus nie obiecuje nam bajkowego życia tu na Ziemi. Wręcz przeciwnie. Mówi bardzo wyraźnie, że przyjdzie coś takiego jak „dzień zły”, na który mamy być przygotowani. Nie zostawił nas jednak samych i bezbronnych: dał nam Ducha Świętego oraz objawione Słowo Boże. Jezus daje nam wyposażenie, by pokonać każdą przeszkodę i problem.

Kiedy patrzę na dziejące się wydarzenia na Ukrainie, to widzę jak wielkie jest zapotrzebowanie na wiarygodny głos Kościoła w tym kraju. Jak wielkie jest zapotrzebowanie na prawdziwych przywódców, wzbudzonych z Ducha Świętego, z programem naprawy kraju. Ta sytuacja pokazuje mi, jak bardzo potrzebny jest Kościół Pana Jezusa, szczególnie w czasie rewolucji, burz i zamętów. Jak bardzo potrzebny jest głos Boży, który może być drogowskazem dla zdezorientowanych ludzi. Bóg potrzebuje Kościoła, który może zająć głos w sprawach kraju i być katalizatorem przemian.

Kościół typu apostolskiego to jest budowla na trudne czasy. W czasie łatwym, kiedy wszystko jest proste, budowanie takiego kościoła wydaje się być przeżytkiem. Mało kto to rozumie. Mało komu się chce chodzić w wysokim standardzie Słowa i Ducha. Dominuje raczej chrześcijaństwo lekkie, łatwe i przyjemne.

Tylko, że Jezus nie obiecuje nam, iż czasy wokół nas będą lekkie, łatwe i przyjemne. Kościół ma być odpowiedzią na trudne czasy.
Gdzie są dziś ikony ukraińskiego przebudzenia, ze swoimi śmiesznymi aukcjami w Internecie: „kto da więcej za namaszczone buty Pastora X” lub „kto da więcej za namaszczony garnitur tego Pastora”? Dziś w sytuacji, gdy leje się krew, i rozgrywa się przyszłość tego kraju, kogo obchodzą buty i garnitur Pastora X?

W sprawach duchowych łatwo przejść drogę od bohatera do pośmiewiska.
Niech to będzie lekcją dla nas. Kościół, który się bawi w ewangelię lekką, łatwą i przyjemną, również stanie się pośmiewiskiem. To tylko kwestia czasu.

Comments are closed.