Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Bóg wszelkiej pociechy

19 września 2016
Comments off
2 321 Odsłon

Mary_maleJedną z najlepszych rzeczy związanych z chodzeniem z Bogiem jest dowiadywanie się o Nim coraz to nowych rzeczy i odkrywanie tego, co jest w stanie uczynić.

Ponieważ Jego Słowo jest żywe i skuteczne, oznacza to, że codziennie możemy doświadczyć czegoś nowego z nieba. Bóg jest dobrym ojcem, przyjacielem, obrońcą, schronieniem, wojownikiem, królem i zaopatrzycielem. Tak naprawdę On jest wszystkim, czego potrzebujemy, niezależnie od tego przez co przechodzimy, gdyż przechodzimy przez to razem z Nim. To czym chciałabym się z wami podzielić może się wydać szokujące, ale to prawda. Bóg chce, abyśmy w naszym chodzeniu z Nim stawali się jak dzieci. On pragnie, abyśmy byli całkowicie zależni od Niego i tylko od Niego. Zatem jeśli coraz głębiej będziesz zanurzać się w chrześcijański styl życia, odkryjesz, że to jest droga, na którą Bóg będzie cię wprowadzał.

Co to znaczy stać się jak dziecko? Co to znaczy być zależnym od Boga? Spójrzmy na to z perspektywy dziecka. Dzieci mogą sobie robić plany i chcieć różnych rzeczy, ale ostateczne zdanie należy do rodziców. To rodzice posiadają władzę i kierują życiem swoich dzieci. Dlaczego? Ponieważ są za nie odpowiedzialni i ich zadaniem jest je wychować. Dzieci nie mają władzy i nie mogą robić, co im się żywnie podoba. Są we wszystkim zależne od rodziców i bez nich nie dałyby sobie rady. Dotyczy to ubierania się, dojazdów, pieniędzy i żywności. Nie zapominajmy też, że dzieci są zależne od wsparcia rodziców także w kwestiach rozwoju emocjonalnego, duchowego i intelektualnego. W rzeczywistości bez rodziców dzieci nie są w stanie przetrwać.

Biblia mówi, że ci którzy wierzą w Jezusa są „dziećmi Bożymi” i to właśnie one odziedziczą Królestwo Boże. Więc nawet gdy jako dorośli rozpaczliwie próbujemy być niezależni, Bóg i tak stara się sprawić, abyśmy stali się zależni od Niego.

Czasami przechodzimy przez sytuacje, które są całkowicie poza naszą kontrolą. Nasze zdolności, pieniądze, siła, emocje i zasoby nie mogą nas uratować. Możesz dojść do miejsce, gdzie nawet twój współmałżonek, przyjaciele czy pastorzy nie są w stanie cię uratować. Co wówczas robisz? Masz się poddać i zrezygnować? Nie, w tych przerażających momentach Bóg chce ci coś objawić,  że tak naprawdę jesteś Jego dzieckiem i On jest za ciebie odpowiedzialny. Ponadto, to On ma wszystko pod kontrolą i ma ostatnie zdanie w twoim życiu. Ani ludzie, ani rzeczy nie są twoim bogiem, gdyż nie mogą cię zbawić. Twoim prawdziwym Bogiem jest Bóg i tylko On może cię zbawić.

Dla niektórych zbawienie to jedynie scena śmierci Jezusa na krzyżu za ich grzechy. To niekoniecznie pełny obraz, lecz tylko niewielki wycinek tego, czym jest biblijne zbawienie. Zbawienie dotyczy wszystkiego, przez co przechodzisz w życiu i nie zamyka się w jednorazowej modlitwie. Szczerze mówiąc, cały czas potrzebuję zbawienia od innych rzeczy, niż tylko moich grzechów. Ten sam Jezus, który na początku powołał cię, abyś za nim poszedł, może ci przyjść na ratunek w dowolnej chwili. W 2 Liście do Koryntian (rozdziale 1), Paweł nazywa Boga „Bogiem wszelkiej pociechy”. Gdy brakuje ci odpowiedzi i nikt inny nie może cię wybawić, nadszedł czas, abyś spotkał się z Bogiem wszelkiej pociechy.

Pociecha jest potężną siłą, która wzmacnia cię w chwili, gdy już masz dać za wygraną. Usuwa żądło głębokiego bólu i odświeża twoją duszę. Usuwa zniechęcenie i pomaga nadziei powstać w twoim wnętrzu. W przerażających sytuacjach bez wyjścia Bóg chce, abyś przestał polegać na samym sobie, a zamiast tego jak dziecko polegał na Nim. Bóg jest potężniejszy, mądrzejszy, starszy i panuje nad wszystkim.

Gdy musisz stawić czoła problemowi wielkiemu jak góra, to prawdopodobnie nadszedł czas, aby Bóg się nim zajął. Podobnie jak rodzice, którzy zajmują się problemami swoich dzieci. Dzieci ufają, że rodzice zapłacą rachunki, zatankują samochód i zajmą się trudnymi sytuacjami. Bóg chce być dla nas takim samym rodzicem i o wiele bardziej jest w stanie zająć się naszymi okolicznościami. Świadomość faktu, że Bóg nas chroni i wybawia w najczarniejszej godzinie, jest sama w sobie pocieszeniem.

Gdy inni przechodzą przez dokładnie takie same sytuacje, a nie mają w swoim życiu Boga, potykają się i upadają. Jednakże dla tych, których ojcem jest Bóg, finał jest inny. Nie oznacza to, że nie doświadczą trudności i bólu na swej drodze; te rzeczy są częścią życia. Jednak doświadczą również czegoś ponadnaturalnego, co przeprowadzi ich do samego końca. Możesz doznać od Niego prawdziwego pocieszenia, On może też usunąć z twego życia chaos. On może osobiście przyjść do ciebie w środku tygodnia i udzielić ci ponadnaturalnej siły. On może zmienić ciemność w twoim życiu w światłość, a rozpacz w radość. W końcu Bóg pociechy stanie się odpowiedzią na twoje pytania i wybawieniem z twoich okoliczności.

Niezmiennym Bożym planem dla ciebie jest, abyś chodził przez wiarę, był zależny od Niego i nie polegał na sobie samym. Nie jest to łatwe, lecz jest tego warte. Czym innym jest czytać o Bogu pociechy, ale nie znać Go, a czym innym jest zależeć od Boga pociechy w trudnym okresie i doświadczać Jego wybawienia z naszych okoliczności. Gdy doświadczysz prawdziwego Jezusa, to odmieni cię na zawsze. Bóg chce, abyśmy w naszej wierze stali się jak dzieci, jak ludzie, którzy polegają na Nim we wszystkim. Wówczas otrzyma On całą chwałę należną Jemu jako Bogu naszego życia.

 

Comments are closed.