Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Bóg działa

7 stycznia 2015
Comments off
3 631 Odsłon

Stoimy nieruchomo, wciąż pod wrażeniem tego, jak Bóg działa. Jak w środku nocy doprowadził do spotkania i jak planuje nową, dużo większą rzecz.

Jesteśmy na Sri Lance. Ludzie są tak otwarci i przyjaźni, że za każdym razem nas to zdumiewa. Ciepli, serdecznie, z prostotą w sercach.

Chodzimy na spotkania tutejszego kościoła WOW (Works of Wonder). Na jednej z grup domowych mocno podkreślany był temat, jak bardzo Bóg patrzy na nasze serca. Wzrok kochającego Ojca sięga głęboko, przenika wszelką ciemność i wszelki brud pokrywający nas, i widzi te serca, które świecą, które pragną Go, które mają Jego prawo wypisane w sobie – i wyciąga je na powierzchnię, przyprowadza do siebie. Jego wzrok podąża za tą jedną zbłąkaną owcą, która może robić najgorsze nawet rzeczy, żyć w całkowitej ciemności i czynić zło na co dzień, ale ma serce, które pragnie Jego. Ojciec zrobi wszystko, by ją wyłuskać ze świata i przyprowadzić do siebie.

Korzystamy z każdej okazji, by modlić się o ludzi, by Bóg mógł dotknąć ich serc. Okazje same się nadarzają. Często do nas podchodzą ludzie, by nam coś sprzedać lub po prostu, porozmawiać. Zawsze jest wtedy okazja, by opowiedzieć o Bogu. Każdy chce później modlitwy. Czy to na plaży, czy to nocą pod sklepem. Nawet w sylwestrową noc. Chcieliśmy przywitać Nowy Rok na plaży. Fajerwerki strzelają przez dobrych 40 minut, rozświetlają niebo, plażę i ocean. Patrzymy zachwyceni, myśląc o wspaniałych rzeczach, które nadejdą w 2015 roku.

Nagle podchodzi do nas człowiek z gitarą i proponuje piosenkę. W odpowiedzi proponujemy, że to my mu zaśpiewamy. Zgadza się ochoczo. Śpiewamy Happy Song (I could sing unending songs of how you saved my soul…) i zaczynamy rozmawiać o Bogu. Eranga opowiada nam o swoich problemach. Nie potrafi zapomnieć o przeszłości, co wpływa na jego rodzinę i miłość do żony. Tłumaczymy, co powinien zrobić, jakie są Boże standardy i jak może je wprowadzić w życie. Na koniec modlimy się, a Eranga mówi, że czuje, jakby miał kilka kilogramów ciężaru w głowie. Dobrego ciężaru! Widać przemienioną twarz, oczy mu błyszczą.

Następnego dnia późnym wieczorem leżymy w łóżkach i nie możemy zasnąć. Przewracamy się z boku na bok, jest już 12 w nocy. Nagle w tym samym momencie z Agnieszką decydujemy się pójść na plażę, pobiegać. Dołącza do nas Michał z Piotrkiem, którzy również nie mogą spać. Biegniemy cichymi ulicami, aż docieramy nad ocean.

Tam spotykamy… Erangę. Ponownie modlimy się o niego, po czym Eranga zaprasza nas do siebie do domu na obiad następnego dnia. Kiedy zgadzamy się, proponuje kolejną rzecz. Kilka dni później chce zorganizować spotkanie z ludźmi od siebie z kościoła i… zaprosić nas na nie, byśmy je współprowadzili i pomodlili się o wszystkich. Zorganizuje tłumacza, będziemy więc mogli uwolnić Słowo, a potem pomodlić się o wszystkich.

Stoimy nieruchomo, wciąż pod wrażeniem tego, jak Bóg działa. Jak w środku nocy doprowadził do spotkania i jak planuje nową, dużo większą rzecz. Zatem każda modlitwa o mądrość dla nas będzie bardzo mile widziana. Wstępnie, spotkanie ma być w środę wieczorem.

Tags

Comments are closed.