Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Bazarowi liderzy

6 marca 2015
Comments off
3 511 Odsłon

Tekst: Marcin Podżorski

Co robi Jezus z bazarowymi liderami? Wyrzuca ich ze świątyni, bo nie chce, by ktokolwiek łączył go z nimi.

„I zastał w świątyni sprzedających woły i owce i gołębie i siedzących wekslarzy. I skręciwszy bicz z powrózków, wypędził ich wszystkich ze świątyni wraz z owcami i wołami; wekslarzom rozsypał pieniądze i stoły powywracał” (Jan 2:14-15).

„Tacy bowiem nie służą Panu naszemu, Chrystusowi, ale własnemu brzuchowi i przez piękne a pochlebne słowa zwodzą serca prostaczków” (Rzym. 16:18).

Bóg oczyszcza swoją świątynię ze śmieci. Jednym z jego ruchów jest wyrzucenie ze świątyni wszelkiego rodzaju cwaniaków, którzy myślą, że mogą przy świątyni, na sprawach Bożych robić swoje małe interesy. Nie można.

Na wyższym poziomie życia, standard moralny jest przepustką do dalszej gry. W mentalności małych, podrzędnych cwaniaczków, nie ma czegoś takiego jak standard moralny. To zbędny balast. Jak mi pasuje to jestem moralny. Jak nie, to działam inaczej.

Zarzut Jezusa wobec tych ludzi jest taki: redukujecie świętość Domu Bożego do wymiaru bazaru. Nie możesz nazywać się Bożym Liderem, a jednocześnie mieć mentalność oszusta. Nie jesteś wtedy Bożym Liderem, co najwyżej bazarowym liderem, reprezentującym co najwyżej siebie.

Co robi Jezus z bazarowymi liderami? Wyrzuca ich ze świątyni, bo nie chce, by ktokolwiek łączył go z nimi.

Comments are closed.