Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Baranek? Buntownik? A może jedno i drugie?

26 marca 2016
Comments off
2 645 Odsłon

Fishing_Logo250

Jezus, postać „nie z tej ziemi”, ciągle wzbudza kontrowersje, nadal przez Niego powstaje i upada wielu. Symbol Jezusa – Baranka jest znany wszystkim. My skłaniamy do refleksji nad innym obrazem: Jezus – buntownik z wyboru.

Buntownik, to osoba, która myślą, mową i czynem wyraża sprzeciw komuś lub czemuś. Młodzieży imponują buntownicy, widać to wszem i wobec. Młodzież Pokolenia Kolumbów też była określona mianem buntowników.

Jezus powiedział, że przyszedł ogień rzucić na ziemię. Wiemy także, że jego przyjście na ziemię miało ustanowić nowy porządek rzeczy. Na świecie panoszy się duch tego świata, Jezus każdym cudem, mową, gestem powstawał wbrew panowaniu szatana na świecie i zasadom ustanowionym przez system religijny.

Miriam też sprzeciwiła się systemowi oraz okolicznościom i uratowała brata. O Danielu, Dawidzie nie wspomnę. Świat wcisnął definicję buntu w kategorię zła, może po to, by ludzie nie chcieli powstać i powiedzieć: Tak, ja jestem buntownikiem, mam dosyć panoszącego się zła. Dziś wypowiadam temu wojnę.

To, co Jezus uczynił na krzyżu, zburzyło wszelką koncepcję na temat miłości, poświęcenia, odwagi, posłuszeństwa. Jako Baranek – umarł, jako buntownik – sprzeciwił się rządom diabła na ziemi. Zmartwychwstał i przyniósł zbawienie każdemu, kto uwierzy.

A ty, przeciwko czemu lub komu powstajesz?

Tags

Comments are closed.