Blogi
Duch Święty (Luty 20, 2018 3:12 pm)
Niech stanie się światłość (Luty 12, 2018 11:21 pm)
Mój wybór: trwanie w Chrystusie! (Styczeń 30, 2018 6:41 pm)
Na czym polega działanie apostolskie? (Styczeń 29, 2018 12:08 pm)
Światłość świeci (Styczeń 22, 2018 10:00 pm)
Zrób krok w kierunku Boga (Styczeń 16, 2018 9:29 pm)

Baranek? Buntownik? A może jedno i drugie?

DSC01215_2

Fishing_Logo250

Jezus, postać „nie z tej ziemi”, ciągle wzbudza kontrowersje, nadal przez Niego powstaje i upada wielu. Symbol Jezusa – Baranka jest znany wszystkim. My skłaniamy do refleksji nad innym obrazem: Jezus – buntownik z wyboru.

Buntownik, to osoba, która myślą, mową i czynem wyraża sprzeciw komuś lub czemuś. Młodzieży imponują buntownicy, widać to wszem i wobec. Młodzież Pokolenia Kolumbów też była określona mianem buntowników.

Jezus powiedział, że przyszedł ogień rzucić na ziemię. Wiemy także, że jego przyjście na ziemię miało ustanowić nowy porządek rzeczy. Na świecie panoszy się duch tego świata, Jezus każdym cudem, mową, gestem powstawał wbrew panowaniu szatana na świecie i zasadom ustanowionym przez system religijny.

Miriam też sprzeciwiła się systemowi oraz okolicznościom i uratowała brata. O Danielu, Dawidzie nie wspomnę. Świat wcisnął definicję buntu w kategorię zła, może po to, by ludzie nie chcieli powstać i powiedzieć: Tak, ja jestem buntownikiem, mam dosyć panoszącego się zła. Dziś wypowiadam temu wojnę.

To, co Jezus uczynił na krzyżu, zburzyło wszelką koncepcję na temat miłości, poświęcenia, odwagi, posłuszeństwa. Jako Baranek – umarł, jako buntownik – sprzeciwił się rządom diabła na ziemi. Zmartwychwstał i przyniósł zbawienie każdemu, kto uwierzy.

A ty, przeciwko czemu lub komu powstajesz?

Tags

Comments are closed.