Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Bądź z Barankiem tam, gdzie On idzie

19 kwietnia 2016
Comments off
2 255 Odsłon

Tekst: Redakcja

Relacja ze spotkania przebudzeniowego w Lublinie.

W sobotę 16. kwietnia do Lublina pojechała silna ekipa z warszawskiego Kościoła Chwały pod przewodnictwem pastora Janusza Szarca.  Na spotkanie przyszli ludzie z Lublina i okolic, którzy poszukiwali prawdziwego Bożego poruszenia, byli głodni Boga oraz pełni oczekiwania, że się z nim spotkają.

Pastor Janusz głosił nauczanie o wierze: „Każdy ma miarę wiary. Ale potrzebny jest Boży rodzaj wiary”.  Oprócz nauczających – pastora Janusza i Mary Seidler, przyjechały osoby, które mówiły świadectwa, prowadziły uwielbienie, dbały o kwestie techniczne – pragnąc nauczyć się usługiwania tym, którzy przyszli na spotkanie.

Gabrysia Matysiak, studentka obecnej edycji Szkoły Bożych Liderów, która pojechała do Lublina, zobaczyła, że Słowa „Kogo mam posłać, kto by Nam poszedł (Iz 6.8)” to twarda, realna rzeczywistość: – Bóg przemierza Ziemię i szuka głodnych ludzi. I znajduje ich, widzi głód serca, szczere wołanie. Żeby taką osobę nakarmić musi mieć człowieka którego może do niej posłać. Konkretnego człowieka do konkretnej osoby.

My jako Kościół Chwały w Warszawie jesteśmy w bardzo dobrej sytuacji, jesteśmy nakarmieni, odżywieni Słowem Bożym, mamy dwa spotkania w tygodniu, namaszczenie, usługę. Ale są ludzie poza Warszawą którzy nie mają takiej możliwości, nie mają dostępu do silnego Kościoła lub są w młodym Kościele, wkładają wysiłek w budowanie go, ale potrzebują wsparcia, umocnienia. Dlatego ważne jest, aby o ile sytuacja życiowa na to pozwala, poświęcić czas i być z Barankiem tam, gdzie On idzie, aby umożliwić Mu działanie. I choćby nawet udało się dotrzeć do tylko do jednej osoby, to warto. – tak opisuje swoje doświadczenie Gabrysia. I dodaje – Taki wyjazd to wielka frajda i radość przebywania z Bogiem i  z ludźmi!

Piotr Haponiuk z Kościoła Chwały w Lublinie, gospodarz spotkania, widzi owoc tego wydarzenia – Gdy było zaproszenie do modlitwy, nie było osoby, która zostałaby w ławce – wszyscy wyszli do przodu, oczekując spotkania z Bogiem. Dwie osoby były tak bardzo dotknięte Bożą obecnością i Jego działaniem, że przyjadą na seminarium z Nobinem Samsonem, które odbędzie się w najbliższym czasie w Warszawie. I zachęca kolejne osoby, aby czynnie brały udział w tym, jak ciało Chrystusa porusza się, aby usługiwać: – Ludzie w Lublinie byli poruszeni. Gdy wyjeżdżasz poza miasto, głosisz Ewangelię czy mówisz świadectwo obcym osobom, masz ten komfort, że nie znasz ich. Swoi nie zawsze słuchają, często od kogoś nieznanego łatwiej przyjąć Słowo.


Zachęcamy do dołączenia się do wyjścia ewangelizacyjnego, które odbędzie się 20.kwietnia w godz. 18.00-20.00 w Warszawie! 

Będziemy uwielbiać Boga, mówić świadectwa i oczekiwać, że Bóg będzie działał.

Spotykamy się pod Kolumną Zygmunta – niech nie zabraknie wśród nas Ciebie, który pragniesz słyszeć Słowo, ćwiczyć się w mówieniu świadectwa i rozmowach z ludźmi!

[vc_gallery type=”image_grid” interval=”3″ images=”8044,8045,8047,8046,8042,8043″ onclick=”link_image” custom_links_target=”_self” img_size=”186×124″ title=”Spotkanie przebudzeniowe w Lublinie 16. kwietnia 2016 r.”]

Comments are closed.