Polecamy
Nowy numer magazynu Głos Przebudzenia! (3 listopada, 2020 6:09 pm)
POLECAMY „Zabić smoka” Daniel Kolenda (2 listopada, 2020 4:43 pm)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Babeczki w piaskownicy

23 stycznia 2015
Comments off
3 306 Odsłon

Tekst: Marcin Podżorski

Słabością charyzmatyków na całym świecie jest utożsamianie całości działania Boga z dwiema, trzema ulubionymi prawdami biblijnymi, w których oni funkcjonują.

„W owym dniu wielu mi powie: Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypędzaliśmy demonów, i w imieniu twoim nie czyniliśmy wielu cudów?  Wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie”.  (Mat. 7/22-23.)

Ruch charyzmatyczny przyniósł wiele dobrego do Kościoła Pana Jezusa. Dokonał odnowienia w Kościele wiele ważnych prawd, takich jak osoba Ducha Świętego, rola i funkcja darów duchowych w posłudze, wolność w Duchu Świętym. Te rzeczy są bardzo dobre i mają swoje miejsce w Kościele.

Jednak z perspektywy całości nauczania chrześcijańskiego są traktowane jako „nauczanie początkowe”. Pisze o tym Paweł, gdy irytuje się, że znowu musi uczyć abecadła duchowego swoich słuchaczy. Paweł bowiem zalicza naukę o obmywaniach (chrzest wodny i chrzest w Duchu Świętym) i wkładaniu rąk (uzdrawianie, wyganianie demonów, udzielanie namszczenia) do najbardziej podstawowego kanonu nauczania (Hebrajczyków 6/1-2). Paweł był zirytowany stanem ludzi, którzy ciągle chcą mleka duchowego. Przez to nie mogli wejść w rzeczy poważniejsze..

Słabością charyzmatyków na całym świecie jest utożsamianie całości działania Boga z dwiema, trzema ulubionymi prawdami biblijnymi, w których oni funkcjonują. Kiedy zaczynasz mówić z wyższego pułapu, charyzmatycy często zachowują się jak dzieci w piaskownicy: bronią swojej ulubionej babeczki, którą właśnie ulepili. Będą walczyć w obronie swojej babeczki do końca.

Kiedy przechodzisz do rzeczy poważniejszych i mówisz np. autorytet w kościele – charyzmatycy odpowiedzą ci, że przecież jest wolność w Duchu Świętym. Kiedy mówisz: porządek duchowy – charyzmatycy odpowiedzą ci zgodnie z najszczerszym przekonaniem: religia. Kiedy nie pozwalasz, żeby każdy robił co chciał w kościele, dzieci z piaskownicy ci powiedzą: kontrola. Kiedy mówisz: fundament słowa, słyszysz: duszewność. I tak dalej, w koło Macieju.

Jakiś czas temu zauważyłem, że ludzie otwarci na proste prawdy charyzmatyczne są często niezwykle oporni na przyjmowanie prawd na poziomie dojrzalszej duchowości. Czy jest wyjście z charyzmanii? Tak. Nazywa się wzrost duchowy i dojrzałość. Bez tego będziesz skazany na robienie babeczek w piaskownicy.

Comments are closed.